استفاده از رایحه خوراکی در بازاریابی و جذب مشتری

اسانس خوشبو کننده قهوه در بازاریابی رایحه

استشمام بوی غذا می تواند احساسات قوی را برانگیزد و باعث افزایش مدت زمان توقف و خرید از یک فروشگاه گردد. شاید این موضوع کاملا واضح به نظر برسد. با استفاده از رایحه ها می توان به مشتریان خود احساس ” در خانه بودن” را القا کرد. همین موضوع باعث راحتی و در نتیجه زمان حضور بیشتر آن ها در فروشگاه می شود. از این موضوع در بازاریابی رایحه ای استفاده می شود. به طور مثال استفاده از اسانس خوشبو کننده قهوه در کافی شاپ تاثیر بسیار زیادی در جذب مشتری دارد که در ادامه شرح داده می شود. طبق آنچه متخصصین پخت کیک در برند های مطرح می گویند، تنها استشمام رایحه خوراکی می تواند احساسات قوی را برانگیزد. آنها معتقدند: “همیشه هم به خاطر غذا و احساس راحتی در محیط نیست. برای خیلی از افراد نیز غذا خوردن با هم صحبتی و معاشرت با خانواده و دوستان گره خورده است. و یا شاید هم خاطرات روزهای بهتر زندگی­شان مانند جشن ها که اغلبا همیشه بوی کیک به مشام میرسد، تداعی می شود.”

وقتی افراد بوی غذای گرم را حس کنند، تمایل دارند که به مدت طولانی تر در محیط بمانند و از آن لذت ببرند. می توان با استفاده از رایحه ها، به مشتریان خود احساس در خانه بودن را منتقل کرد. بدین منظور می توان از رایحه خوشبو کننده خوراکی معمولی مانند اسانس خوشبو کننده قهوه سیاه و یا یک خوراکی شیک تر مانند پای سیب استفاده نمود. رایحه ها را با استفاده از دستگاه خوشبو کننده هوا پخش می کنند.

رایحه های مناسب برای کافی شاپ

رایحه های مناسب برای کافی شاپ

اسانس خوشبو کننده قهوه مناسب کافی شاپ

اگر به کافی شاپ رفته باشید حتما بوی خوش قهوه در لحظه ورود به آن جا در خاطر شما مانده است. این اتفاق، تصادفی نیست، این نوعی بازاریابی رایحه ای و فوق­ العاده است. آنها فقط به پرکردن هوا با بوی دانه های قهوه بسنده نمی کنند، بلکه کل مغازه را طوری عطر آگین می کنند که جذاب تر به نظر برسد. رایحه هایی مانند قهوه و شکلات برای کافی شاپ ها بسیار مناسب هستند. اسانس خوشبو کننده قهوه را می توان با استفاده از دستگاه خوشبو کننده هوا در محیط به صورت یکنواخت منتشر نمود.

 

رایحه خوراکی مناسب برای نانوایی و قنادی

رایحه خوراکی مناسب برای نانوایی و قنادی

اسانس خوشبو کننده هوا بوی نان (Fresh Bread) با بویی خنثی در محیط های بسیاری قابل اسافاده می باشد.

تا به حال دیده­ اید که برخی نانوایی ها و شیرینی پزی ها ، محصولات خود را جلوی درب مغازه می گذارند؟ آنها می خواهند که رایحه محصولات تازه در هوا بپیچد. بسیاری از سرویس های غذاخوری همین کار را می کنند. آنها دوست دارند آب از دهان مشتریان راه بیفتد تا مدت بیشتری در آنجا بمانند و بیشتر خرید کنند. رایحه بوی نان ، بستنی، وانیل و شکلات رایحه هایی هستند که برای نانوایی، قنادی، کارگاه های شیرینی پزی و کیک پزی مناسب می باشند و می توانند مشتریان را جذب نمایند.

 

رایحه خوراکی برای بستنی فروشی و آبمیوه

اسانس خوشبوکننده هوا پرتقال و مرکبات

اسانس خوشبوکننده هوا پرتقال و مرکبات

بستنی و آبمیوه فروشی ها یکی از فروشگاه های پرطرفداری هستند که به ویژه در تابستان مشتریان زیادی دارند. بوی خوش میوه ها و خنکی هوای فروشگاه در فصل تابستان افراد زیادی را به سمت خود می کشاند. اما این بوی خوش میوه لزوما از میوه هایی نیست که برای تهیه آبمیوه درست می شوند. زیرا ممکن است حتی پوست میوه هایی که در بخش تهیه سازی مانده باشد، بوی نامطبوعی نیز داشته باشد. استفاده از رایحه های بستنی، وانیل، توت فرنگی و مرکبات می تواند بوی خوشی در فروشگاه ایجاد نموده و افراد را به خود جذب نماید. همچنین با ایجاد رایحه خوش، مشتریان را ترغیب به بازگشت مجدد به این فروشگاه می نماید. با چنین رایحه هایی می توان معجزه استفاده از اسانس خوشبو کننده هوا در بازاریابی و جذب مشتری را دید.

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

مشاوره تخصصیلیست دستگاه‌هالیست اسانس‌ها