انواع خوشبو کننده هوا و شیوه های رایحه افشانی محیط

انواع شیوه های رایحه افشانی خوشبو کردن محیط

ایجاد رایحه خوش در محیط های گوناگون به شیوه های مختلفی صورت میگیرد. استفاده از شیوه های مختلف و گوناگون رایحه افشانی در محیط مزایای مختص خود را دارند. اما برخی از این شیوه ها بر بقیه روش ها برتر های بیشتری دارند. این تنوع و گستردگی شیوه های خوشبو کننده هوا، دستگاه ها و تجهیزات مختلف میتواند باعث سردرگمی افراد برای انتخاب این تجهیزات شود. از این رو شناخت دستگاه و شیوه های گوناگون میتواند به میزان زیادی در انتخاب دستگاه های مناسب و موثر در خوشبو سازی محیط تاثیر گذار باشد.

نکاتی که در انتخاب دستگاه ها و شیوه های رایحه افشانی محیط

برای انتخاب دستگاه های خوشبوکننده قیمت، کارآیی و کیفیت دستگاه یا شیوه رایحه افشانی اهمیت دارند. اما موارد دیگری که در انتخاب دستگاه خوشبو کننده هوا تاثیر گذار است، از این موارد میتوان به ایمنی دستگاه، نوع اسانس مصرفی آن، میزان مصرف دستگاه رایحه افشان و دوام دستگاه در استفاده های طولانی مدت اشاره داشت.

انواع شیوه های رایحه افشانی محیط

روش های متنوع و دستگاه های گوناگون برای رایحه افشانی در محیط مورد استفاده قرار میگیرد. در این مقاله به برخی از این شیوه ها و روش ها اشاره خواهیم داشت و ویژگی های هریک را به طور مختصر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

خوشبو کننده های مافوق صوت

خوشبو کننده های مافوق صوتانواع مختلف خوشبو کننده های مافوق صوت موجود هستند که به مصرف کنندگان امکان انتخاب از میان طیف وسیعی از اندازه ها و گزینه ها را می دهند. خوشبو کننده های مافوق صوت از جمله خوشبو کننده های رایحه درمانی مقرون به صرفه می باشند که به طور گسترده ای رو به رواج هستند. خوشبو کننده ها ضمن انتشار اسانس ها، می توانند فضای اتاق را نیز مرطوب کنند. این نوع خوشبو کننده ها با ساز و کار ویژه خود اسانس را در محیط پراکنده میکنند.

این نوع خوشبو کننده ها مزایای زیادی دارند، با این حال خوشبو کننده های مافوق صوت ممکن است خیلی زود خراب شوند و با مشکل در کارکرد مواجه شوند. سیستم پخش رایحه در این شیوه بسیار حساس است، به همین دلیل احتمال خراب شدن آن کمی بیشتر از سایر شیوه های رایحه افشانی است. از این رو بهتر است همیشه دستورالعمل های استفاده از خوشبو کننده های مافوق صوتی که خریداری می کنید را دنبال کنید تا از خرابی آنها جلوگیری نمایید.

خوشبو کننده های اتمیزه کننده

این نوع دستگاه های خوشبو کننده هوا که عطر افشان نیز نامیده میشوند با استفاده از فناوری اتمیزیشن به دستگاه هایی هستند که رایحه و اسانس را به مولکولهای جداگانه تقسیم می کند و آن را به صورت بخار خوشبو در اتاق پخش میکند. این شیوه رایحه افشانی باعث می شود که این مولکول های کوچکتر به راحتی توسط ریه جذب شده و ارزش درمانی بیشتری نسبت به سایر روشهای انتشار رایحه و اسانس های خوشبو کننده ایجاد می کنند.

خوشبو کننده های اتمیزه کننده

دستگاه عطر افشان وسیله کوچکی است که از دو قسمت اصلی تشکیل شده است: سیستم اتمیزه کننده رایحه، و محفظه نگهدارنده اسانس. محفظه نگهدارنده اسانس و رایحه در این دستگاه به شیوه ای مخصوص طراحی شده که از تبخیر، خروج یا هدر رفتن اسانس جلوگیری کرده و نظافت آن را آسان میسازد. در این نوع خوشبو کننده های هوا از اسانس پایه الکل استفاده می شود. از این رو فرایند اتمیزیشن و انتشار آن با سهولت بیشتری صورت میگیرد.

اندازه پمپ همراه با خوشبوکننده اتمیزه کننده، تفاوت زیادی در سرعت افشان شدن و پخش اسانس و میزان فضای مورد پوشش خوشبو کننده ایجاد میکند. از این رو این دستگاه در انواع مختلف خانگی برای محیط های کوچک، تجاری برای محیط های نسبتا بزرگ و خوشبوکننده های اتوماتیک صنعتی برای فضا های وسیع و گسترده طراحی و تولید میشوند.

برای استفاده بهینه و کارکرد موثر دستگاه های خوشبو کننده اتمیزه کننده بهتر است از اسانس های مختص این دستگاه استفاده نمایید. در صورت استفاده از اسانس و رایحه های با غلظت بالا فرایند رایحه پراکنی میتواند با سرعت کمتری صورت پذیرد. بهتر است قبل از شروع استفاده از این تجهیزات طریقه مصرف آن را مطالعه نموده و از اسانس های مناسب آن استفاده نمایید.

خوشبو کننده های گرمایی

این دسته از خوشبو کننده ها از ساده ترین شیوه های رایحه افشانی و خوشبو کنندگی محیط محسوب میشوند. خوشبو کننده های گرمایی با حرارت دادن به اسانس باعث تبخیر آن شده و رایحه را در محیط پراکنده می سازند. در این شیوه خوشبو سازی محیط میتوانید از اسانس های غلیظ استفاده کنید، انتشار اسانس ها و رایحه های غلیظ با استفاده از این شیوه به شکل بهتری صورت میگیرد.

نظافت دستگاه خوشبو کننده اتوماتیک یا معمولی هوا از اصلی ترین عوامل تاثیر گذار در کارآیی این تجهیزات هستند. برخی افراد برای نظافت برخی دستگاه های خوشبو کننده دچار مشکل هستند. در خوشبو کننده های گرمایی به دلیل غلظت بالای اسانس و رایحه، باقی ماندن ذرات اسانس در ظرف یا مخزن دستگاه باعث دشواری نظافت آن می شود. این امر میتواند باعث ترکیب شدن اسانس های مختلف با هم شده و در کیفیت خوشبو سازی محیط تاثیر منفی داشته باشد.

شمع های خوشبو کننده

رایحه افشانی با شمعشمع های آروماتیک یا شمع های عطری از شیوه های قدیمی رایحه افشانی در محیط های مختلف است. این نوع از شمع ها با داشتن اسانس و رایحه متنوع گیاهان و عطر های دلنشین، میتوانند برای مدت کوتاهی فضای مشخصی را خوشبو نمایند. این شمع ها معمولا شمع های گرم نگه دارنده چای یا هر نوع شمع دیگری هستند که با گرمادهی به اسانس، رایحه افشانی را بهبود میدهند. در برخی از خوشبو کننده های شمعی از شمع صرفا برای حرارت دهی به ظرف حاوی رایحه استفاده می شود. در این نوع رایحه افشان های شمعی معمولا از جنس فلز یا سرامیک هستند.

این دستگاهها فضایی برای قراردادن شمع و کاسه یا سینی کوچکی برای ذخیره مقدار اندکی از اسانس دارند. خوشبو کننده های شمعی در شکل ها و رنگ ها و طرح های مختلفی تولید میشوند، که علاوه بر تاثیر در خوشبو سازی و رایحه افشانی بعنوان اثر هنری هم عمل میکنند. این خوشبو کننده ها بسته به طرح و مدل معمولا ارزان قیمت تر از خوشبو کننده های افشانه ای هستند و به برق و باطری احتیاج ندارند. در حین استفاده از این نوع خوشبو کننده های هوا به همان اندازه که در استفاده از شمع های معمولی باید دقت کرد، باید دقیق بود.

انتخاب و خرید دستگاه ها و شیوه های رایحه افشانی محیط

شیوه ها و روش های متنوع بسیاری برای ایجاد رایحه مطلوب و دلنشین در محیط وجود دارد. از این رو انتخاب شیوه مناسب برای محیط مورد نظر ممکن است کمی سخت به نظر برسد. برای انتخاب دستگاه های رایحه افشان و شیوه های خوشبو سازی محیط باید به موارد و نکات مهمی توجه نمایید تا بتوانید با استفاده از شیوه انتخابی برای رایحه افشانی در محیط به نتیجه مورد نظر دست یابید.

یکی از موارد با اهمیت در انتخاب دستگاه خوشبو کننده و شیوه رایحه افشانی موثر در محیط توجه به فضای مورد نظر برای خوشبو سازی است. بدین ترتیب با توجه به محیطی که میخواهید به رایحه افشانی در آن بپردازید میتوانید روش و شیوه مناسب را انتخاب نموده و نتیجه مطلوبی از آن کسب نمایید.

خوشبو کننده های اتوماتیک آرورایحه با داشتن فناوری های نوین و استفاده از تکنولوژی اتمیزیشن در ترکیب رایحه افشانی موثر محیط های خانگی، ادارات، مجموعه های تجاری و تفریحی، فروشگاه ها و حتی محیط های صنعتی و بزرگ قابل استفاده بوده و کیفیت بالایی از خوشبو کنندگی و رایحه افشانی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

تنوع اسانس های مختلف و رایحه های گوناگون در آرورایحه به شما امکان میدهد تا با استفاده از رایحه ها و عطر های مناسب، به برند سازی و خاطر نشان کردن فروشگاه خود در ذهن مشتریان، از این تجهیزات خوشبو کننده برای بازاریابی با رایحه و اسانس استفاده نمایید.

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

مشاوره تخصصیلیست دستگاه‌هالیست اسانس‌ها