ضرورت استفاده از خوشبو کننده در مسجد و رایحه های مناسب آن

روش خوشبو کردن حسینیه

 

در اماکن مذهبی و مسجد ها کاربرد تجهیزات و دستگاه های خوشبو کننده برای خوشبو سازی محیط امری ضروری و بهینه ساز هوای محیط خواهد بود. لزوم استفاده از رایحه و اسانس حرم و مساجد و تجهیزات خوشبو کننده اتوماتیک برای این نوع مکان ها بر کسی پوشیده نیست. استفاده از عطر و خوشبو بودن یکی از دستورات دینی مسلمانان است و بهتر آن است که محیط هایی که مسلمانان درآن به عبادت می پردازند، خوشبو باشد و از خوشبو کننده های اتوماتیک و رایحه های مذهبی استفاده شود. در گذشته از عطر های طبیعی گلها برای خوش عطر کردن هوای مساجد و اماکن مذهبی استفاده می کردند ولی امروزه در کنار استفاده از رایحه گیاهان، اسانس های خوشبو کننده مناسب مسجد ها و مراکز مذهبی که دارای تنوع زیادی در رایحه هستند، استفاده می شود.

رایحه مناسب برای خوشبو کردن حسینیه

معمولا رایحه ای که برای خوشبو کردن حسینیه و مسجد به کار می رود به دلیل مذهبی بودن این مکان کمی با جاهای دبگر متفاوت است. برای مثال استفاده از رایحه های تند برای خوشبو کردن حسینیه مناسب نیست و باید از خوشبو کننده هایی که حال هوای مذهبی دارند استفاده کنیم . ما چهار رایحه پر کاربر و مناسب برای خوشبو کردن حسینیه در پاراگراف زیر لیست کرده ایم.

حسینیه ها یکی از شلوغ ترین مکان های عمومی به حساب می آیند. به خاطر همین شلوغ بودن معطر و خوشبو کردن حسینیه یکی از نکات مهم و ضروری است. مکان های عمومی و شلوغ معمولا از بوی خوبی برخوردار نیستند. و حسینیه هم یک مکان عمومی به حساب می آید و معمولا افراد بدون کفش وارد آن می شوند. و بعد از مراسم عزاداری افراد حاضر در حسینیه عرق زیادی می کنند. به همین دلایل می توانیم بگوییم ضروری ترین مکان برای خوشبو کردن همین حسینیه ها هستند. راه های مختلفی امروزه برای خوشبو کردن مکان وجود دارند ولی با در نظر گرفتن همه زوایا و اینکه برای ما در خوشبو کردن حسینیه زمان و قدرت خوشبو کردن از نکات ضروری به حساب می آید بهترین گزینه دستگاه خوشبو کننده است. امروزه خوشبو کننده های زیادی در بازار موجود هستند ولی نکته مهم در خرید دشتگاه خوشبو کننده خرید از یک فروشگاه معتبر است. که دارای گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش باشد. برخی از دستگاه های خوشبو کننده قابلیت های پر کاربردی مانند کنترل از راه دور و صفحه کلید را دارند.

رایحه مناسب برای خوشبو کردن حسینیه

روش خوشبو کردن حسینیه

تجمع افراد زیاد در یک محیط بسته می تواند باعث بوجود آمدن بوی نامطبوع شود و این مساله می تواند برای یک محیطی مانند مساجد خوشایند نباشد. از این رو استفاده از خوشبو کننده های اتوماتیک در مسجد می تواند با ایجاد فضای مذهبی و بوجود آوردن آرامش و از بین بردن بوی نامطبوع، محیط را برای نماز و دعا آماده کند. رایحه افشان اتوماتیک و خوشبو کننده مسجد با بهره گیری از رایحه های مناسب چنین فضایی و برقراری آرامش و رفع اضطراب ها که ناشی از مسایل دنیوی است بسیار موثر است. عطر های مذهبی معمولا شناخته شده اند و شاید تا به حال در مکان هایی مانند مساجد، حسینیه ها و… آن را استشمام کرده باشید.

خوشبو کننده ها با روش های مختلفی در محیط منتشر می شوند که یک راه آن استفاده از دستگاه خوشبو کننده است. دستگاه های دارای مدل های مختلف است که نوع صنعتی خوشبو کننده ها برای محیط های وسیعی مانند مسجد تولید شده اند.

ضرورت استفاده از دستگاه های خوشبو کننده در مسجد و سایر اماکن مذهبی

انواع رایحه خوشبو کننده مناسب محیط های مذهبی و مسجد ها

استفاده از خوشبو کننده مسجد در دستگاه خوشبو کننده برای ایجاد یک فضای معنوی همراه با هوایی خوشبو برای نماز گزاران و یا کسانی که در مراسم معنوی شرکت کرده اند به یک برنامه روزانه و همیشگی تبدیل شده است. از جمله رایحه های خوشبو کننده مسجد مناسب می توان به موارد زیر اشاره داشت.

  • رایحه گل ها مانند گل یاس باشد که از قدیم در ذهن ها جای خود را باز نمود و افراد زیادی با آن خاطرات زیارتگاه ها و محیط های مذهبی دارند. زمان که از رایحه گل یاس به عنوان خوشبو کننده مسجد استفاده می شود، به صورت بسیار موثری موجب ایجاد آرامش روانی می شود و استرس ها و اضطراب های روزانه می تواند با استشمام آن از بین برود. این اسانس به دلیل طبیعی بودن هیچگونه اثر منفی بر روی سلامت انسان نخواهد گذاشت و استفاده از آن در دستگاه رایحه افشان اتوماتیک مسجد به راحتی بوی نامطبوع را از بین خواهد برد.
  • مشک کربلا از عطر های قدیمی است که سالهاست برای خوشبو کردن مکان های مذهبی مورد استفاده قرار می گردد و از انواع مختلف رایحه های خوشبو کننده مسجد می باشد. مشک کربلا عطری غلیظ و سیاه رنگ است که بوی ماندگاری دارد و برای اغلب در فصل های سرد مورد استفاده قرار می گیرد و از رایحه های تند و گرم به شمار می رود. مشک کربلا دارای بوی غالبی داشته و بر رایحه و بوهای دیگر مسلط می شود.
  • سیب سبز یکی دیگر از انواع خوشبو کننده مسجد است. که به صورت دست ساز ساخته شده است و رایحه های طبیعی نمی باشد. استفاده از این نوع رایحه خوشبوکننده نیز در مساجد و مکان های مذهبی رایج بوده و به کار گرفته می شود.
  • اسانس Pronet از بهترین اسانس های مذهبی می باشد و رایحه ای است که می تواند به خوبی بوهای نامطبوع را از بین ببرد.
  • اسانس Prato دارای پایه‌ای الکلی است و حالت گرم و شیرین است و می تواند در یک مکان مذهبی به عنوان بوی غالب بر بوهای ناخوشایند محیط تسلط داشته باشد.

موارد و رایحه های ذکر شده می توانند به عنوان اسانس خوشبو کننده مسجد در دستگاه های رایحه افشان اتوماتیک مورد استفاده قرار گیرند. موارد مصرف رایحه های نام برده شده از میان بقیه خوشبو کننده ها در اماکن مذهبی و مسجد ها بسیار بیشتر است. برای شناخت بهتر رایحه ها می توانید قبل از خرید خوشبو کننده اطلاعات خود را در این زمینه بیشتر کنید و از افراد متخصص مشاوره بگیرید.

روش خوشبو کردن حسینیه

دستگاه خوشبو کننده اتوماتیک صنعتی

برای انتشار رایحه های خوشبوکننده در محیط های وسیعی مانند مساجد و مکان های مذهبی باید از دستگاه های اتوماتیک صنعتی استفاده کرد. این دستگاه ها قابلیت انتشار رایحه ها را در محیط های وسیع و گسترده امکان پذیر مینماید و با ریز کردن ذرات عطر ها می تواند سرعت پخش ذرات خوشبو کننده مسجد را افزایش دهد. اتمیزه کردن یا اتومیزیشن رایحه و اسانس موجب کمتر شدن اتلاف اسانس می شود و هدر رفت آنها به شدت کاهش می یابد. گنجایش مخازن این تجهیزات خوشبو کننده باعث میشود بتوانید مقدار مناسبی از ماده خوشبو کننده مسجد در دستگاه قرار داده و آن را در مدت زمان طولانی با تعیین برنامه رایحه افشانی مورد استفاده قرار دهید.

این ویژگی دستگاه باعث صرفه جویی در مصرف اسانس ها شده و در زمان های مشخص شده ای دستگاه شروع به کار کند. خوشبو کننده مسجد در رده تجهیزات و دستگاه های خوشبو کننده اتوماتیک صنعتی قرار می گیرد و میتواند رایحه را در کل مساحت محیط مذهبی منتشر نماید. قدرت دستگاه رایحه افشان های صنعتی بسیار زیاد است و در مقایسه با نوع خانگی و تجاری دارای ابعاد بزرگتری است و در محیط هایی با مساحت بال استفاده می شود. در بسیاری از موارد که روش های سنتی و قدیمی برای معطر کردن هوا در محیط های وسیع پاسخگو نیست، استفاده از دستگاه های رایحه افشان و خوشبوکننده های اتوماتیک میتواند فرایند خوشبو سازی را ساده تر و در زمان کمتری به انجام برساند.

آرورایحه با ارائه انواع دستگاه های خوشبو کننده اتوماتیک مسجد و اماکن مذهبی و رایحه ها و اسانس های متنوع، امکان خوشبو سازی این محیط ها در مدت کوتاه و ایجاد محیطی مطلوب برای نمازگزاران فراهم می آورد.

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

مشاوره تخصصیلیست دستگاه‌هالیست اسانس‌ها