رایحه های مختلف و تاثیر گذاری آنها بر حس بویایی

تاثیر رایحه ها بر حس بویایی

حس بویایی یکی از اصلی ترین حواس در انسان بوده که در تشخیص بوی مطبوع و نامطبوع کارایی بالایی دارد. این حس در تشخیص بوی مواد غذایی، رایحه گل ها و سایر بو هایی که در اطراف ما قرار دارند به ما کمک می کنند. استفاده از حس بویایی حتی میتواند نجات بخش جان ما در تشخیص بوی سوختگی، بوی گاز یا مواردی از این قبلی باشد. یکی از مهم ترین تاثیراتی که حس بویایی بر ما انسان ها دارد، تغییر دهنده احساسات و حال و هوای ما می باشد. این موضوع ثابت شده که حس بویایی میتواند پیام هایی به مغز ارسال کند که تحریک کننده حالات شادی، ترس، عصبانیت و از همه بدتر استرس باشد. به همین دلیل این موضوع اهمیت بسیاری دارد که در ایجاد رایحه خوش در محیط خانه احساس خوشایند و نشاط آوری به وجود آورید.

معرفی دستگاه خوشبوکننده هوا خانگی

دستگاه خوشبوکننده هوای خانگی از جمله تجهیزات رفاهی است که جهت ایجاد رایحه دل انگیز در محیط های خانگی مورد استفاده قرار میگیرد. این دستگاه با بهرمندی از تکنولوژی های برتر میتواند اسانس های بر پایه الکل را در محیط های خانگی با مساحتی در حدود ۲۰۰ متر مکعب به صورت یکنواخت و در مدت زمانی کوتاه پخش نماید. این دستگاه با داشتن ابعاد کوچک و رنگ بندی متنوع با دکوراسیون متنوع منازل همخوانی دارد.

ایجاد احساسات مختلف با استفاده از اسانس ها و تاثیرگذاری بر حس بویایی

اسانس های مختلف برای ایجاد احساسات گوناگون در ما مورد استفاده قرار می گیرند، در ادامه به برخی از انواع این اسانس ها، تاثیرشان بر حس بویایی و نوع احساسی که در ما ایجاد می کنند را معرفی و بررسی می نماییم.

رایحه و اسانس نعناع

رایحه نعناع

نعناع در از بین بردن احساس کسالت و خستگی تاثیر بسیاری دارد، استفاده از این اسانس در خوشبوکننده ها میتواند احساس شادی و سرزندگی را در افراد حاضر در محیط ایجاد نماید. از این اسانس میتوانید در محیط های ورزشی و یا سالن های زیبایی برای تاثیر گذاری بر احساسات مشتریان خود استفاده کنید.

رایحه دارچین و وانیل

حس گرما و آرامش در خانه یکی از مهم ترین فاکتور های سلامت روح انسان است. حضور عطر دارچین و وانیل احساس گرمای مطبوع و آرامش را برای شما در کنار دوستان و اعضای خانوادتان به همراه خواهد آورد.

عطر گل ها

حضور گل ها یا وجود رایحه آنها در محیط برای ایجاد فضای دلپذیر و رنگ و روی تازه در خانه ها تاثیر زیادی دارد. اگر این گل ها کاشت خودتان باشد که تاثیر روحی آن دو چندان خواهد گشت، اما در صورتی که به هر دلیلی نمیتوانید گل در منزل نگه دارید، با استفاده از اسانس های گل های متنوع میتوانید همان حس و حال، زیبایی و رایحه دلپذیر را برای محیط منزل خود ایجاد نمایید.

رایحه های لیمو و مرکبات

رایحه مرکباتایجاد حس شادی و نشاط در محیط های پرجنب و جوش و پر تحرک همچون باشگاه های ورزشی و سالن های یوگا میتواند باعث افزایش سرزندگی در افراد حاضر در محیط گردد. این احساس را میتوانید با استفاده از رایحه های لیمو و مرکبات در دستگاه های خوشبوکننده در محیط ایجاد نمایید.

سایر رایحه ها و اسانس ها

رایحه هایی همچون رایحه درختان، روغن ها و ادویه جات میتواند به میزان زیادی در نوع احساسات و حالات روحی شما تاثیر گذاری مثبت داشته باشد. نکته دیگری که میتوانید در هنگام استفاده از خوشبو کننده ها و رایحه های مختلف در نظر بگیرید تاثیر گذاری و اهمیت آنها بر از بین بردن رایحه نامطبوع است.

استفاده از شمع های عطری یا عود ها

شمع های معطر یک روش دوست داشتنی، دلپذیر و تازه برای خانه شما است. شمع های معطر را میتوانید با رایحه های متنوعی از جمله رایحه لیمو، مرکبات، وانیل، انواع گل ها و روغن ها از فروشگاه ها تهیه نمایید. عود و سایر چوب های سوختنی برای ایجاد عطر خوش در محیط نیز هستند که میتوانند محیط های محدود را خوشبو کنند و بر حس بویایی و احساسات شما تاثیر گذار باشند.

مزایای استفاده از دستگاه خوشبوکننده هوا

دستگاه خوشبوکننده هوا

دستگاه خوشبوکننده هوا

با تمام موارد گفته شده میتوان گفت استفاده از انواع روش های خوشبوکردن محیط و معرفی اسانس های متنوع، دستگاه های خوشبوکننده با توانایی رایحه افشانی طولانی مدت و مصرف پایین اسانس، میتوانند روش های مطلوب و مقرون به صرفه ای برای ایجاد رایحه خوش و تاثیر گذاری بر حس بویایی شما داشته و حس و حال خوشایندی برای شما و سایر افراد حاضر در محیط ایجاد نماید. این دستگاه با استفاده از سیستم اتمیزیشن و توانایی تبدیل اسانس مایع پایه الکل به بخار و پراکنده نمودن یکنواخت آن در محیط به طور بهینه ای به خوشبو کردن و رایحه افشانی در محیط منزل یا محیط کاری شما نماید.

بوی خوش و ایجاد رایحه مطلوب در خانه ها میتواند به شما کمک کند تا نگرش مثبت تر، پر انرژی تر بوده و احساس بهتری داشته باشید. به این نکته توجه داشته باشید که رایحه های ارائه شده در آرورایحه، بدون ایجاد حساسیت در افراد میتواند حس بویایی شما را تحریک نموده و احساس دلپذیری در شما ایجاد نماید.

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

مشاوره تخصصیلیست دستگاه‌هالیست اسانس‌ها