ضرورت کاربرد دستگاه خوشبو کننده در محیط کار و زندگی

ضرورت کاربرد دستگاه خوشبو کننده در محیط کار و زندگی

اکسیژن یا به عبارت ساده تر هوا، عنصر حیاتی و زیستی است که بدون آن زندگی وجود و معنا نخواهد داشت و نبود اکسیژن حتی برای تنها چند دقیقه و یا چند ثانیه موجب قطع نفس و پایان زندگی خواهد شد. هر شخص در هر محیطی که حضور داشته باشد ناگزیر هوای همان محیط را با هر کیفیتی تنفس می کند و بدون تردید نفس کشیدن در هوای آلوده  و بی کیفیت ناخوشایند و حتی زیان آور است. به عنوان مثال زندگی در شهرهای آلوده سبب می شود روزانه حجم زیادی هوای ناسالم به دستگاه تنفسی همه افراد انتقال پیدا کند و این امر اجتناب ناپذیر خواهد بود. استفاده از تجهیزات و دستگاه های خوشبو کننده هوا میتواند در بهبود کیفیت هوایی که روزانه در محیط های بسته تنفس میکنیم موثر باشد.

هوای پیرامون ابتدا از راه مجرای تنفسی یعنی بینی و گاهی هم دهان وارد بدن می گردد و با توجه به آن که عصب های بویایی در بینی قرار دارد، شخص هنگام تنفس هر بوی مطبوع یا مطبوعی را که در هوای محیط وجود داشته باشد استشمام می کند. بینی دارای بافت مخاطی و چسبناک است که به اندازه ای همانند یک فیلتر عمل نموده و در کنار آن حس بویایی در این بخش برانگیخته می شود. به همان اندازه که استشمام بوی دود در شهرها و دیگر بوهای نامطبوع تأثیر منفی بر سیستم عصبی انسان دارد، استشمام یک رایحه مطبوع و دلپذیر می تواند اثر بسیار مثبت بر روحیه و آرامش افراد مختلف داشته باشد. تأثیر مثبت و آرامش بخش رایحه خوش سبب گردیده در بسیاری از محیط های خانگی، تجاری، صنعتی و … دستگاه خوشبو کننده هوا نصب گردد.

حس بهتر با دستگاه خوشبو کننده هوا

خوشبو کننده هوا دستگاهی با طراحی حرفه ای و خلاقانه است که عطر اسانس افزوده شده به محفظه را به طور یکنواخت و همگن در فضا می پراکند. این دستگاه رایحه های مورد نظر و سلیقه افراد را به آن ها هدیه نموده و این امکان را فراهم می آورد از میان ده ها نوع اسانس، رایحه مطلوب خود را در محیط زندگی و کار داشته باشند. بنابراین مغز با درک دست یابی به علایق خود، به حفظ آرامش روحی کمک می کند.

آشنایی با انواع دستگاه خوشبو کننده و کاربرد

دستگاه خوشبو کننده هوا در مدل های متنوعی تولید شده چرا که محل های استفاده می توانند از لحاظ ساختار و نوع کاربری  متفاوت باشند که بر همین اساس وسعت محیط، میزان رفت و آمد و نوع فعالیت های صورت گرفته در محیط بر انتخاب دستگاه تاثیر مستقیم دارد. هر چه محیط بزرگ تر باشد دستگاه خوشبو کننده هوا نیز باید حجم بالاتری را به خود اختصاص دهد و در فضاهای کوچک تر دستگاه هایی با ظرفیت کمتر مناسب خواهد بود.

دستگاه خوشبو کننده

انتخاب بهترین دستگاه

هنگام تهیه دستگاه خوشبو کننده هوا باید به ویژگی ها و امکانات آن توجه گردد چرا که محصولات متنوعی به بازار عرضه شده و همواره باید سعی بر این باشد که بهترین نوع آن خریداری شود. ویژگی هایی مانند نحوه پخش رایحه، امکان تعویض اسانس، توانایی تنظیم برنامه و زمان بندی، ظرفیت، ابعاد و … از جمله مشخصاتی هستند که برای یک دستگاه خوشبو کننده اهمیت زیادی دارد. از میان ویژگی های مطرح شده نحوه کارکرد دستگاه خوشبو کننده ، بعد از حجم، اصلی ترین دلیل تنوع این محصولات در بازار می باشد.

برخی از انواع این دستگاه ها بدون نیاز به برق یا باتری به شکل مکانیکی و با فشار مکانیکی افشانه آن فعال می شود و برخی دیگر بر اساس زمان بندی که برای دستگاه تعریف شده است هر یک ربع یک بار یا هر چند دقیقه که تنظیم شود، اقدام به افشاندن دستگاه می کند. دسته دیگری از خوشبو کننده های هوا تولید شده که از عملکردی کاملاً هوشمند بهره مند هستند و با داشتن قابلیت برنامه پذیری و کنترل از راه دور شدت و مدت انتشار رایحه در محیط قابل تنظیم بوده و کاربر به راحتی می تواند بر طبق علاقه یا نیاز کارکرد دستگاه را کنترل نماید.

اهمیت استفاده از خوشبو کننده هوا

شاید ویژگی ها و مزایای دستگاه خوشبو کننده هوا کمتر برای افراد جامعه شناخته شده باشد و یا نگاهی به عنوان یک ابزار ضروری بر روی آن نباشد؛‌ اما بسیار بدیهی است که استشمام بوی نامطبوع در محیط خانه و محل کار، به ویژه اگر این بو مداوم و همیشگی باشد، چه اندازه اثرات مخرب بر ذهن و روح دارد و اگر تنفس بوی نامطبوع به عادت تبدیل شده باشد، بدون آن که شخص خود بداند ذهن و جسمی ناآرام پیدا می کند. این در حالی است که با نصب دستگاه های خوشبو کننده هوا و افزودن اسانس های متنوع و مورد علاقه و استشمام آن در زمان های دلخواه، دست یابی به آرامش روحی آسان تر می گردد و نوعی رایحه درمانی به شمار می آید.

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

مشاوره تخصصیلیست دستگاه‌هالیست اسانس‌ها