برند سازی رایحه از پیشروترین روش های بازاریابی

بازاریابی و برند سازی رایحه

خوشبو کننده در واقع اسانس و عطری است که برای معطر کردن هوای محیط مورد استفاده قرار می گیرد. این مواد دارای تنوع زیادی بوده و در قدیم از روش های گوناگونی برای خوشبو کردن محیط استفاده می‌کردند. ولی امروزه دستگاه‌های رایحه افشان جایگزین مناسبی برای منتشر کردن مواد معطر شده است. استفاده از این تجهیزات به سرعت در حال گسترش است و جایگاه بسیار مهمی در برند سازی کسب و کار پیدا نموده، به این گونه از بازاریابی، برند سازی رایحه گفته می‌شود. اسانس خوشبو کننده هوا دارای ویژگی های مختلفی است مثلا منشا رایحه یکی از مواردی است که می‌تواند بر روی بو و عطر خوشبو کننده تاثیر بگذارد. از دیگر ویژگی های این مواد می توان به پایه رایحه اشاره نمود که ممکن است الکلی یا روغنی باشد و هر کدام دارای تنوع زیادی در بازار هستند. برخی از خوشبو کننده ها از گل و گیاهان طبیعی گرفته شده اند.

منشا بازاریابی رایحه چیست؟

منشا بازاریابی رایحه چیست؟

منشا بازاریابی رایحه چیست؟

رایحه و خوشبو کننده در کل  با هر بو و نوعی که باشد می تواند تاثیر مستقیم و بسیار زیادی را بر روی سیستم عصبی و سلول های مغزی داشته باشد به همین دلیل است که در برند سازی رایحه می‌توان از آن استفاده نمود. بهترین خوشبوکننده ها دارای ماندگاری بالایی هستند و در اکثر افراد حس خوشایندی را ایجاد می کند و به این صورت است که می تواند در ایجاد و ماندگاری یک نام تجاری تاثیر گذار باشد و در واقع شاخه ای از بازاریابی به نام نورومارکتینگ ایجاد می گردد. قیمت مناسب و محبوبیت در بین اقشار زیادی از جامعه می تواند از ویژگی های یک رایحه خوب باشد.

– لزوم برند سازی رایحه ای

لزوم برند سازی رایحه ای

لزوم برند سازی رایحه ای

برندسازی رایحه‌ به معنی استفاده از اسانس و عطر با بوی خوش در تبلیغات یک محصول از نام تجاری و برند  خاصی است. در واقع زمانی که بوی خوشبوکننده  همراه با یک کالایی از برندی  همراه شود،  ذهن هر شخصی با استشمام آن بوی عطر به صورت ناخود آگاه به سمت نام آن برد و محصول مورد نظر خواهد رفت. که این مساله نشان می‌دهد در آینده برندسازی رایحه جایگزین بسیاری از تبلیغات دیداری و شنیداری خواهد شد. بازاریابی براساس رایحه در مورد نام های تجاری شناخته شده ای صورت گرفته است و در کنار تبلیغات دیگر از آن استفاده شده است و به دلیل بازخورد های مناسب کسب و کارهای کوچک نیز در آینده نه چندان دور، از این روش به طور گسترده ای استفاده خواهد شد. یکی از دلایل مهمی که لزوم استفاده از برندسازی رایحه را ضروری می کند استفاده مکرر از تبلیغات دیداری و شنیداری و تکراری شدن آنها است این درحالی است که بازاریابی براساس رایحه از نظر قیمت در مقایسه با بازار یابی های دیداری و شنیداری بسیار مقرون به صرفه تر بوده و اثرات عمیق تر و ماندگاری تری بر ذهن مخاطب می گذارد. این نوع از بازاریابی برای برند ها مانند تغییرات مختلفی است که برای پیشرفت و گسترش کسب و کارها باید انجام شود و امری اجتناب ناپذیر می باشد. برند سازی رایحه در آینده بسیار نزدیک یکی از اصلی ترین و مهمترین نوع بازاریابی خواهد شد.

– استفاده از رایحه های عطری برای برندسازی

استفاده از رایحه های عطری برای برندسازی

استفاده از رایحه های عطری برای برندسازی

بازاریابی رایحه یا نورومارکتینگ نیاز به رایحه های بسیار عالی و به یاد ماندنی دارد که در میان عطر های موجود در بازار بیشتر مورد توجه مشتریان و نفوذ پذیری آن در ذهن و ایجاد احساس خوب را در افراد ایجاد نماید. با توجه به نام تجاری و فعالیتی یک برند، این بازاریابی متفاوت خواهد بود. یاد آوری خاطرات با سرعت بیشتری توسط حس بویایی انجام شده و حواس دیداری و شنیداری در مرتبه های بعدی سرعت ایجاد یاد آوری خاطره قرار می گیرند. رایحه هایی که با خاطرات قدیمی همراه باشند می توانند حس خوبی را برای افراد ایجاد کنند و در تبلیغات یک برند مورد استفاده قرار گیرند.

– اسانس دستگاه رایحه افشان هوا اونتوس

اسانس خوشبو کننده هوا اونتوس نمونه یک عطر مشهور است که محبوبیت ویژه ای بین افراد مختلف دارد. این رایحه به دلیل مورد پسند بودن در نزد اکثر افراد می تواند در برند سازی رایحه مورد استفاده قرار گیرد. اسانس این عطر برای برند سازی رایحه مورد استفاده قرار می گیرد زیرا دارای ویژگی های منحصر به فردی است. اسانس این عطر خنک و تلخ  دارای رایحه ای بسیار ماندگار می باشد. هر چه اسانس عطر محبوب تر باشد و  حس خوشایند بیشتری را در افراد جامعه ایجاد کند توانایی این را دارد که در نورومارتینگ که نوعی بازاریابی می‌باشد، مورد استفاده قرار گیرد. اسانس عطر اونتوس از زمانی که در فضا پخش می شود در سه مرحله سه بوی متفاوت را از آن استشمام می کنید. در مرحله اول ترکیبی از بو و رایحه میوه هایی مانند ترنج، آناناس و انگور در مرحله دوم رایحه هایی گل هایی مانند رز، نعنا هندی، یاس احساس می شود و در مرحله سوم از اسانس این عطر بوهایی مانند وانیل، عنبر، مشک احساس می شود.

– اسانس دستگاه خوشبو کننده جینجر

اسانس جینجر

اسانس جینجر

اسانس جینجر نیز یکی دیگر از محبوب ترین اسانس های خوشبو کننده هوا است که در واقع از ریشه زنجبیل گرفته شده است. این اسانس پایه الکلی دارد. شکوفه جینجر با رایحه ای ماندگار به محض استشمام باعث ایجاد احساس آرامش در افراد مختلف می گردد و از این رو می تواند یکی از گزینه های مناسب برای بازاریابی رایحه باشد.

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

مشاوره تخصصیلیست دستگاه‌هالیست اسانس‌ها