بهره گیری درست از رایحه در کسب و کار برای افزایش سود دهی

تاثیر بهره گیری از رایحه در کسب و کار

از آنجا که حس بویایی ما در ارتباط تنگاتنگ با حافظه است، استفاده از رایحه خوش در کسب و کار میتواند تاثیرات مثبتی بر سوددهی شما داشته باشد. رایحه ها پیوند عمیقی با احساسات نیز دارند و ثابت شده که طیف وسیعی از حالات، از نشاط  گرفته تا آرامش و از آرامش تا صمیمیت را به وجود می آورند. از این رو میتوان با بهره گیری از رایحه ها در برند سازی و بهبود کسب و کار استفاده نمود که نمیتوان اهمیت آن را نادیده گرفت. کاربرد رایحه، مشتریان جدید را وارد محل کار شما میکنند، آنها را به مدت طولانی تری در محیط نگه داشته و درک منحصر به فردی از کسب و کار شما برایشان ایجاد میکند. بهره گیری از رایحه افراد را به بازدید مجدد تشویق کرده، فروش را بیشتر و مشتریان وفاداری به شما هدیه میکند.

تاثیر بهره گیری از رایحه در کسب و کار خود را دست کم نگیرید.

مثبت بودن اولین بازخورد نوید بازدیدهای مجدد را میدهد. در هر کسب و کاری، فراهم کردن محیط دلپذیر در جذب مشتریان تاثیر به سزایی دارد. گرچه تمایل عموم به تمرکز بر ظاهر است، اما رایحه ای که از محیط اطراف خود استشمام میکنیم تاثیر بسیاری بر درک ما از آن محیط دارد. بوی نامطبوع میتواند رفتار افراد در محیط کار شما را به کل تغییر دهد، فرقی ندارد این بو از منبعی ناشناخته باشد یا از مواد شوینده نشات بگیرد. حال آنکه با بهره گیری از رایحه های خوب به طرز نامحسوس، خلقیات و حال افراد در محیط را بهبود بخشیده و تجربه آمیخته از چند حس خوب که همیشه در ذهن خواهد ماند را در آنها ایجاد خواهید نمود.

موارد مختلف بهره گیری از رایحه در کسب و کار

موارد مختلف بهره گیری از رایحه در کسب و کار

اقامتگاه ها یکی از محیط هایی هستند که با بهره گیری از رایحه مناسب در آنها میتوان مشتریان بیشتری جذب نمود. این محیط در طولانی مدت با چالش های که بسیاری نسبت به کسب و کارهای دیگر مواجهند. از آن جمله میتوان به تهیه غذا و بوی ناشی از غذا، بوی نامطبوع ناشی از سرویس بهداشتی، و بوی زباله ها یا موارد دیگر اشاره داشت. هرچند نظافت و ضدعفونی سازی در خط اول مقابله با بوی نامطبوع در چنین محیط هایی قرار دارد، بسیاری افراد از محیطهایی که بوی وایتکس در آن به مشام میرسد منزجرند. از سوی دیگر رفع برخی بوها نیازمند زمان طولانی است.

بدین ترتیب به کار گیری دستگاه رایحه افشان و ایجاد رایحه مطبوع در محیط تاثیر گذاری بسیاری در حال افراد و مراجعین خواهد داشت. برای نمونه، در محیط هایی که مراقبت از سلامت سالمندان صورت میگیرند استفاده از دستگاه های خوشبو کننده میتواند شادابی، سرزندگی و طراوت را در آنان به وجود آورد. با این شیوه نه تنها سالمندان در محیط احساس خوبی دارند بلکه بازدید کنندگان و کارکنان نیز حس خوبی خواهند داشت.

مزایای کاربرد رایحه ها در محیط های گوناگون

رایحه­ی دلپذیر راه مناسبی برای تحت تاثیر قرار دادن افرادی است که به کسب و کار شما مراجعه میکنند. بهره گیری از رایحه ها علاوه بر حذف بوی نامطبوع و مدیریت رایحه محیط، میتواند بر حسی که افراد از محیط دریافت میکنند موثر بوده و در بهبود رقابت با رقبا تاثیر گذار باشد. کاربرد رایحه یکی شیوه بازاریابی در این مکان ها است که افراد را مجاب به حضور بیشتر در محیط و استفاده از خدمات شما می نماید. ایجاد عطر مطبوع، بهبود خلقیات مراجعین، ارتقا کیفیت کار کارکنان و رضایتمندی مشتریان از دیگر مزایای بهره گیری از رایحه ها در محیط کار می باشد. به کار گیری دستگاه ها و تجهیزات خوشبوکننده اتوماتیک هوا به همراه رایحه مناسب، می تواند رایحه مورد نظر را به شکلی مناسب، یکنواخت و ماندگار در محیط کار شما پراکنده نماید.

دستگاه رایحه افشان

دستگاه خوشبوکننده هوا با داشتن قابلیت پراکنده نمودن اسانس و رایحه به شکل یکنواخت و با سرعت بالا در محیط های با مساحت بزرگ، میتواند دستگاهی کارآمد در راستای ایجاد رایحه مطبوع در محل کار شما باشد. بهره گیری از تکنولوژی اتمیزیشن برای پخش بهینه و کاهش مصرف اسانس و رایحه در این دستگاه از مهم ترین دلایل مقرون به صرفه بودن این دستگاه رایحه افشان در محیط های مختلف است. ابعاد و طراحی متنوع و مناسب دستگاه باعث میشود بتوان از این خوشبو کننده اتوماتیک هوا در محیط های مسکونی، اداری، تجاری و صنعتی بهره گیری نمود.

تنوع اسانس

انواع رایحه و اسانسدستگاه رایحه افشان با بهره گیری از اسانس های و متنوع در محیط ها و شرایط گوناگون کاربرد دارد و میتواند بسته به نوع کاربری محیط رایحه مناسب را در آن به کار گرفت. به عنوان مثال رایحه مرکبات در خنثی کردن بوهای نامطبوع سرویسهای بهداشتی و سایر نقاط که بوی نامطبوعی بسیار مناسب هستند. رایحه اسطوخودوس با ایجاد فضایی آرام و خاصیت آرامش بخش در محیط های مسکونی و آسایشگاه ها قابل بهره گیری می باشد. رایحه های گرم همچون آناناس تجدید کننده خاطرات بوده و منازل یا اتاق های انتظار را برای میهمانان و مراجعین جذاب تر میکنند. استشمام ترکیبی از رایحه ها در محیط میتواند احساس آرامش بخش خانه را در آنها القا کند و بر تصمیم آنها موثر باشد اما این رایحه، بوی ناشی از محصولات نظافتی نیست که احساس تمیزی بیش از حد را در آنها تداعی کند.

همانطور که مشاهده نمودید بهره گیری از رایحه ها و تجهیزات خوشبو کننده میتواند به میزان زیادی در بهبود شرایط محیط کار و دلپذیر بودن آن برای مراجعین تاثیر خواهد داشت. از جمله مزایای رایحه در کسب و کار شما میتوان به این اشاره کرد که کاربرد رایحه در محیط علاوه بر ایجاد رایحه مطبوع و حس شادابی در افراد، تجربه متفاوت بازدید کنندگان میتواند زمان حضور مشتریان در محیط کار شما را افزایش دهد و به مراجعه مجدد ختم شود، و مشتریان وفاداری از آنها بسازد.

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

مشاوره تخصصیلیست دستگاه‌هالیست اسانس‌ها