اثر دستگاه خوشبو کننده هوا در بیمارستان و مراکز درمانی

اسانس و دستگاه خوشبو کننده هوا در مرکز پزشکی

بیمارستان ها، درمانگاه ها، کلینیک ها، دندانپزشکی ها، مراکز عکسبرداری و فیزیوتراپی، خانه سالمندان، مراکز توانبخشی و سایر مراکز پزشکی از جمله محیط هایی هستند که احتمال انتشار بوی بد در آن بالا بوده و ضروری است برای از بین بردن و پوشش دادن بوهای نامطبوع از روش عطرافشانی استفاده شود. این موضوع هم برای مراکز دولتی و هم خصوصی صدق می کند. وجود بوی بد در این محیط ها میزان اضطراب را به دلیل ارتباط ناخوشایند با تجربیات آسیب زا افزایش می دهد. بهره مندی از دستگاه خوشبو کننده هوا بیمارستانی در مراکز پزشکی و درمانی راهکاری مناسب و کارآمد برای خنثی نمودن بوی نامطبوع و آرامش بخشیدن به افراد می باشد. استفاده از عصاره های آرامش بخش در دستگاه پخش رایحه اضطراب بیماران را به اندازه زیادی کاهش می دهد.

دستگاه خوشبو کننده هوا بیمارستانی

استراتژی های مختلفی برای افزایش رضایت بیمار و کاهش تنش های محیطی وجود دارد و از راه های خلاقانه برای دست یافتن به این اهداف استفاده می شود که تجربه مراقبت از بیمار را بهبود می بخشد. بازاریابی رایحه یکی از این راهکارهای خلاقانه می باشد که با کمک عاطفی بیماران به یکی از گسترده ترین روش های آرام بخشیدن در مراکز درمانی تبدیل شده است. تحقیقات نشان می دهند که برخی از اسانس ها مانند اسطوخودوس (Lavender) فضایی آرام ایجاد می کنند. حضور مراجعان و بیماران در اتاق های انتظار کلینیک ها، مطب های دندانپزشکی، مراکز عکسبرداری و … اغلب احساس استرس و اضطراب در افراد به وجود می آورد و بسیاری از بیماران از بوی مواد ضدعفونی کننده، شوینده ها و تجهیزات پزشکی شکایت دارند که این می تواند تاثیر منفی بر نگرش و رفتار بیمار و همراه داشته باشد. مدیران بیمارستان ها و کلینیک های پزشکی از این واقعیت که بو از قدرتمندترین حواس انسان است، استقبال می کنند و یک شروع برای بازاریابی رایحه ای به شمار می آید.

دستگاه خوشبو کننده هوا

خوشبو کننده هوا

آروماتراپی در مراکز درمانی

آروماتراپی علم رایحه درمانی است که برای تقویت روحیه و سلامتی انسان انجام می شود و یکی از کاربردهای مهم و جالب توجه دستگاه های رایحه افشان و اسانس خوشبو کننده هوا بیمارستانی به حساب می آید. اسانس هایی مانند اسطوخودوس، نعنا، مرکبات و … برای رایحه درمانی مناسب هستند و محیطی آرام برای بیماران و همراهان فراهم می کند. محققان در انجمن پزشکی کشور تایلند دریافته اند که رایحه اسطوخودوس علاوه بر این که خواص آرام بخشی دارد، سبب افزایش هوشیاری ذهنی نیز می گردد. رایحه افشانی توسط دستگاه اتوماتیک نه تنها برای بیماران و مراجعان بلکه برای پزشکان، پرستاران و تمامی کارکنان مراکز بهداشت و درمان مناسب است.

مدیریت بیمار مضطرب و ایجاد محیط آرام

استشمام رایحه مناسب در ورودی مرکز بهداشتی درمانی برای بیماران و همراهان اهمیت زیادی دارد و برداشت اولیه را از این مرکز تغییر می دهد. هنگامی که بیمار برای نخستین وارد این محیط شده و باید با فضا و پزشکان ارتباط درست برقرار کند، در کنار پاکیزگی و بهداشت محیط، رایحه می تواند بهترین تاثیر را داشته باشد. اهمیت برداشت اول بر هیچ کس پوشیده نیست و بیماران باید احساس راحتی و ارزش بیابند. بسیاری از مراکز پزشکی از علم بازاریابی رایحه بهره می برند تا ارتباط موثرتر و طولانی تر با بیماران خود برقرار کنند.

اسانس و دستگاه خوشبو کننده هوا در مرکز پزشکی

اسطوخودوس از پرکاربردترین اسانس های آرام بخش و مورد استفاده در مراکز درمانی است. این رایحه می تواند توسط دستگاه خوشبو کننده هوا بیمارستانی یا همان عطر افشان در ورودی بیمارستان ها، سالن های انتظار، مراکز مراقبت از سالمندان و افراد ناتوان منتشر شود. استشمام عطر دلپذیر و آرامش بخش، درک بیمار را از کیفیت خدمات پزشکی و پرستاری و هم چنین سطح بهداشت و تمیزی محیط بهبود می دهد. با کمک دستگاه خوشبو کننده بوی ناخوشایند بیمارستانی خنثی شده، هوا تازه و احیا می شود و احساس رضایت در بیمار رشد می کند و حتی برخی تحقیقات نشان دهنده کاهش میزان وقت های کنسل شده در مراکز دارای رایحه مناسب، هستند.

دستگاه خوشبو کننده هوا بیمارستانی چه ویژگی دارد؟

چرا باید به دستگاه پخش رایحه و اسانس به عنوان دستگاهی مناسب برای مراکز حساس پزشکی و درمانی اطمینان داشته باشیم؟ می دانیم که اسانس ها حاوی ترکیبات شیمیایی هستند و برخی گمان کنند با تنفس اسانس ها دچار حساسیت و سوزش چشم شوند؛ اما دستگاه های رایحه افشان از تکنولوژی منحصر به فرد اتمیزیشن برخوردار می باشند که از طریق این تکنولوژی اسانس به پودر تبدیل شده تا پخش بوی بهتری در محیط داشته باشد و از طرف دیگر از بروز حساسیت های پوستی، چشمی و تنفسی جلوگیری نماید.

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

مشاوره تخصصیلیست دستگاه‌هالیست اسانس‌ها