خوشبو کننده منزل اتوماتیک روشی مدرن برای کسب آرامش

خوشبو کننده منزل اتوماتیک روشی مدرن برای کسب آرامش

منزل محل امنیت و آسایش است و آماده کردن شرایطی که بتواند آسایش روحی را نیز فراهم نماید بسیار ضروری می باشد. عوامل گوناگونی می توانند بر ذهن انسان تاثیرگذار باشند که یکی از‌‌آنها بوی خوش است. طبق تحقیقات دانشمندان یکی از با نفوذ ترین مواردی که می تواند اثر مستقیمی بر خلق و خوی انسانرایحه موجود در محیط است. در قدیم یکی از روش های خوشبو کردن خانه استفاده از گل ها بود که می توانست تا مدتی فضای خانه را از بوی خوش پر کند. با گذر زمان و با پیشرفت تکنولوژی، فضایی برای تولید محصولی به نام اسپری معطر کننده فضا نیز ایجاد شد که با مصرف روزانه آن می توان فضای منزل را خوش عطرکرد و به عنوان خوشبو کننده منزل می باشد. در حال حاضر وسایلی به نام دستگاه خوشبو کننده هوا وارد بازار شده است که می تواند برای محل های مسکونی مورد استفاده قرار بگیرد و در واقع خوشبو کننده منزل می باشد.

مزایای بوی خوش در خانه

مزایای بوی خوش در خانه

مزایای بوی خوش در خانه

بوی خوش در خانه دارای مزیت های بسیاری است و یکی از مهمترین دلایلی که انسان ها به عطر روی می آورند شادابی و سر زندگی است که بوی خوش مسبب آن می گردد. عطر و رایحه ها بر روی مغز تاثیر مستقیم گذاشته و در واقع مواد موثر عطر ها، مواد شیمیایی آروماتیکی هستند که در فضا پخش شده و بر بخش هایی از مغز که می تواند موجب احساس خوشی شود تاثیر بگذارند. دستگاه خوشبو کننده منزل پخش کردن رایحه خوش در خانه را با توجه به مقدار فضا ساده می نماید. دنیای پر تنش امروزی به موقعیت هایی نیاز دارد که خستگی و فشار روزمره از انسان دور شود و مهمترین فضایی که اکثر افراد جامعه بعد از یک روز خسته کننده به آن پناه می برند خانه است و آرامش بدست آمده در خانه  با استفاده  از بوی خوش افزایش خواهد یافت. بسیاری از افراد در خانه به جستجوی یک عطر خوشایند همیشگی در منزل هستند و از ترفند های متنوعی نیز برای این کار استفاده می کنند ولی با وجود دستگاه خوشبو کننده منزل بسیاری از راهکار های سنتی کنار گذاشته می گردد زیرا زمان کمتری برای خوشبو کردن خانه صرف خواهد شد.

انواع دستگاه رایحه افشان منزل

خوشبو کردن محیط صرفا مربوط به محل های کاری و مراکز وسیع با اجتماعات بزرگ و رفت آمد های زیاد نبوده و نیاز به بو و عطر خوب برای همه مکان ها ضروری است به همین دلیل خوشبو کننده منزل نیز به عنوان یک نیاز ضروری شناخته می شود. دستگاه خوشبو کننده هوا که برای منزل طراحی شده است عموما به سه شکل دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک است.

– عطر افشان دستی

نوع دستی پشت درب نصب می‌شود و در واقع به شکل مکانیکی کار می‌کند. این نوع دستگاه  معمولا به عنوان خوشبو کننده سرویس بهداشتی به کار می رود. نوع نیمه اتوماتیک آن به این شکل است که اسپری را در محفظه قرار می دهند و زمان را به دستگاه می دهند تا در زمان مشخص از اسپری کردن متوقف گردد. این دستگاه انرژی خود را از باطری تامین می کند و فضای کوچکی مانند مکان های مسکونی را معطر کرده و خوشبو کننده منزل می باشند.

– عطرافشان نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک

دستگاه نیمه اتوماتیک و دستی فقط توانایی خوشبو کردن فضای محدودی از خانه را دارند، ولی نوع تمام اتوماتیک ذرات ریز رایحه خوش را به تمام نقاط خانه می رسانند. در خوشبو کننده منزل اتوماتیک اسانس به عنوان ماده ای که عملیات خوشبو کردن را انجام می دهد در داخل مخزن ریخته شده و با کمک تنظیماتی که دستگاه در اختیار کاربر قرار داده زمان و مقدار خروج اسانس مشخص می گردد. البته  مدل های مختلفی با قابلیت های گوناگون از دستگاه خوشبو کننده منزل وجود دارد که با توجه به متراژ منزل از انواع مختلف  آن استفاده می شود. این دستگاه از راه دور کنترل شده و در طول شبانه روز فضای خانه را خوشبو نگه می دارند.

مزایای استفاده از دستگاه خوشبوکننده در منزل

مزایای استفاده از دستگاه خوشبوکننده در منزل

مزایای استفاده از دستگاه خوشبوکننده در منزل

دستگاه خوشبو کننده منزل دارای مزیت های فراوانی نسبت به روش های سنتی برای خوشبو کردن خانه می باشد. از مزایای به کارگیری این دستگاه در محیط می توان به موارد زیر اشاره نمود:

– تعویض ساده اسانس

تعویض نمودن اسانس خوشبو کننده هوا از مخزن دستگاه خوشبو کننده منزل کار سختی نمی باشد و نسبت به کار هایی که به روش سنتی برای خوشبو کردن استفاده می شود بسیار ساده تر است، اسانس های وارد شده به دستگاه توسط خود فرد انتخاب شده و در هر زمان تنها با شستشوی مخزن دستگاه می توان رایحه ای کاملا جدید را در دستگاه به کار گرفت.

– امکان پوشش دهی بالا

از مزیت های دیگر دستگاه می توان به انتشار بالا و سریع این مواد اشاره نمود و در واقع سرعت بالا در پخش شدن مولکول های این مواد به دلیل فعالیت مناسب دستگاه می باشد به این صورت که در نقاط مختلف خانه بوی خوش رایحه موجود در مخزن دستگاه خوشبو کننده منزل استشمام می شود.

– مقرون به صرفه بودن

هزینه برای بسیاری از خانواده ها مهم و حیاتی است و در عین حال پاکیزگی و عطر خوش خانه نیز مهم و قابل توجه می باشد به همین دلیل در خانواده هایی که به دنبال محصول با هزینه مناسب و کیفیت بالا از نظر ماندگاری رایحه و جنس  محصول می باشند. انتخاب دستگاه های رایحه افشان اتوماتیک بسیار رایج می باشد زیرا کارایی، ماندگاری و قیمت مناسبی دارد.

– مصرف پایین اسانس

علت مصرف پایین اسانس ها در این دستگاه  سیستم اتمیزیشن است به معنی تبدیل ماده به اتم های بسیار ریز که موجب پخش سریعتر ماده و مصرف کمتر اسانس خواهد بود، در عین حال به دلیل ریز شدن مواد پخش ماده سریعتر اتفاق خواهد افتاد و تمام این موارد نشان دهنده مرغوب و با کیفیت بودن محصول می باشد و هیچگونه ضرری برای افراد با مشکلات ریوی نخواهد داشت.دستگاه خوشبو کننده منزل برای  تمام قسمت های خانه قابل استفاده است. بوی خوش خانه به راحتی با این دستگاه تامین می شود و جایگزین مناسبی برای روش های وقت گیر و شاید پر هزینه قدیمی می باشد.

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

مشاوره تخصصیلیست دستگاه‌هالیست اسانس‌ها