استفاده از خوشبو کننده هوا چه مزایایی دارد

مزایای دستگاه خوشبوکننده هوا اتوماتیک

دستگاه های خوشبو کننده ابزارهای جدید و اعجاب انگیز در منزل یا محل کار شما هستند. استفاده از اسانس به شیوه انتشار مزایای متفاوتی دارد. برای خوشبو کردن محیط، از بین بردن بوی نامطبوع،‌ ایجاد حس آرامش و دلایل دیگر از اسانس خوشبو کننده هوا استفاده می شود. برای انتشار اسانس های خوشبو در محیط از دستگاه های خوشبو کننده هوا استفاده می شود. دستگاه خوشبو کننده هوا انواع مختلفی دارد و می تواند مکانیکی، برقی، اتوماتیک، برنامه پذیر، کنترلی و … باشد. دستگاه خوشبو کننده اتوماتیک قابل برنامه ریزی بوده و می توان زمان های روشن و خاموش بودن و زمان های فعالیت دستگاه ها مشخص نمود. دستگاه خوشبو کننده اتوماتیک معمولا در محیط های وسیع که میزان استفاده از دستگاه زیاد است مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای استفاده از خوشبو کننده در خانه

رایحه خوشبو کننده ها انواع مختلفی دارد و هریک به منظور خاصی در محیط مورد استفاده قرار می گیرد. برخی اسانس ها برای ایجاد حس آرامش، برخی برای ایجاد حس نشاط و هیجان، از بین برنده بوهای نامطبوع در محیط و غیره می باشند. از دستگاه خوشبو کننده در محیط های مختلفی استفاده می شود اما یکی از پر استفاده ترین محیط ها منزل می باشد. در ادامه به برخی مزایای استفاده از خوشبو کننده و رایحه های مختلف و خواص هرکدام در خانه اشاره می شود.

۱. خواب بهتر با استفاده از خوشبو کننده ها

کمبود خواب یکی از مسائل مهمی است که مردم دنیای مدرن با آن روبرو هستند. از اضافه کاری گرفته تا نگهداری از کودکان، همه می توانند دلایلی باشند که نتوانیم به اندازه کافی بخوابیم یا برای ادامه خواب دچار مشکل شویم. خواب کافی از همه نظر زندگی روزمره ما را تحت تاثیر قرار می دهد و عدم کافی بودن آن از نظرذهنی، بدنی واحساسی بر ما تاثیر خواهد گذاشت. برخی مشکلات ناشی از خواب ناکافی عبارتند از: کاهش تمرکز، افزایش تحریک پذیری، دشواری در انجام کارها و وظایف، اعتیاد به کافئین و مواد مخدر، عدم تعادل خلق و خوی. بنیاد ملی خواب توصیه می کند که بزرگسالان بین ۲۶ ال ۶۴ سال هر شب بین ۷تا ۹ ساعت بخوابند و خواب کمتر از این افراد را در معرض علائمی که ذکر شد قرار می دهد. خوشبختانه یکی از مزایای خوشبو کننده هوا ارتقا کیفیت خواب است.

اسانسهای درمانی زیادی وجود دارند که برای ارتقا خواب در دستگاه خوشبو کننده هوا استفاده می شوند (عمدتا اسطوخودوس و رایحه گل ها  و ترکیب خیلی از آنها) در پایان روز به استراحت ذهن و خواب سالم کمک خواهد کرد.

۲. کاهش اضطراب و نگرانی

بسیاری از افراد در زمان های مختلف اضطراب را تجربه می کنند اما وقتی زندگی روزمره شما را تحت تاثیر قرار دهد باید دنبال راه چاره بود. استرس ممکن است به شکل جسمی یا ذهنی و با علائمی مانند درد معده، گرفتگی عضلات، سر درد، تغییر در اشتها، اضطراب و نگرانی، دشواری در تمرکز، خشم بی دلیل نمود پیدا کند.

افرادی که در طولانی مدت اضطراب را تجربه می کنند ریسک بیشتری برای ابتلا به بیماری های جدی از جمله بیماری های قلبی یا فشار خون بالا دارند. این دلایل برای کاهش هر چه سریع تر هر گونه اضطراب در زندگی کافی هستند.

استفاده از دستگاه خوشبو کننده شیوه­ای مناسب برای کاهش و جلوگیری از اضطراب در زندگی است. اسانس خوشبو کننده هوا تاثیری مستقیم بر بخشهایی از مغز که اضطراب را کنترل می کنند دارد و استفاده از دستگاه خوشبو کننده هوا تپش قلب و فشارخون را پایین می آورند تا فرد آرامش پیدا کند.

عجیب نیست که رایحه های آرامش بخشی که برای بهبود خواب پیشنهاد شدند، برای رفع اضطراب نیز مناسبند بعلاوه چند اسانس دیگر از جمله رایحه گل ها و دارچین.

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

مشاوره تخصصیلیست دستگاه‌هالیست اسانس‌ها