تاثیر شگفت انگیز رایحه ها بر روی بازاریابی و فروش

بازاریابی با رایحه خوشبو کننده هوا

راه های مختلفی برای گسترش یک کسب و کار و افزایش فروش وجود دارد. یکی از این راه ها استفاده از رایحه ها می باشد. شاید تاثیر رایحه بر فروش کمی عجیب به نظر برسد اما در ادامه این واقعیت به خوبی شرح داده می شود. تاثیر این موضوع بر روی فروش آنقدر شگفت آور است که بسیاری از فروشگاه های بزرگ به سوی استفاده از آن ها روی آورده اند. اگر در کسب و کار خود از قدرت رایحه ها استفاده نمی کنید، ادامه مطلب را مطالعه نمایید تا به ده مورد از استراتژی های بازاریابی از طریق رایحه اشاره گردد. برای انتشار رایحه ها می توان از دستگاه خوشبو کننده هوا اتوماتیک و انواع اسانس خوشبو کننده بهره برد.

تاثیر رایحه بر فروش بیشتر

برای عطرافشانی در محیط ها راه های مختلفی وجود دارد اما موثرترین راه برای انتشار یک رایحه در فضا، استفاده از دستگاه خوشبو کننده هوا می باشد. دستگاه خوشبو کننده هوا اتوماتیک نیز مدل های مختلفی دارد که کارکرد هریک از آن ها متفاوت است. بهترین روش پخش اسانس در هوا اتومیزیشن است زیرا با حفظ خواص اسانس خوشبو کننده ، آن را به صورت ذرات بسیار ریز اتمیزه شده در هوا انتشار می دهد. دستگاه های ساخته شده با این تکنولوژی،‌ علاوه بر این که اسانس خوشبو کننده را در زمان کوتاهی در هوا پخش می کنند، بلکه مصرف اسانس پایین تری نسبت به سایر روش ها نیز دارند. بنابراین با قرار دادن یک دستگاه خوشبو کننده هوا در محیط مورد نظر می توان تاثیر بسزایی بر فروش و یا جذب مشتری داشت. وجود یک دستگاه خوشبوکننده هوا در فروشگاه، سوپر مارکت، هایپرمارکت، مراکز تجاری و یا حتی فورشگاه های کوچک می تواند علاوه بر جذب مشتری، به حس خوب مشتری و فروش بیشتر نیز منجر شود. در ادامه برخی تاثیر رایحه بر فروش در یک مرکز تجاری مطرح شده است.

تاثیر رایحه بر فروش بیشتر

تاثیر رایحه بر فروش

۱. افزایش فروش با دستگاه خوشبو کننده هوا

رایحه ها می توانند باعث ارتباط بسیار سریع با مشتریان شوند. هر رایحه ویژگی خاصی دارد و می تواند تاثیر خاصی را بر روی افراد گذارد. تاثیر رایحه بر فروش بیشتر بدین صورت مورد بررسی قرار می گیرد : استفاده از رایحه ها می تواند برای افزایش فروش بسیار موثر باشد. بر اساس تحقیقات صورت گرفته، یک سوپرمارکت بزرگ با استفاده از سیستم جدید آماده سازی قهوه شاهد افزایش ۵۵درصدی در فروش بود. بوی قهوه توانسته بود بر روی فروش و ماندگاری افراد در سوپرمارکت تاثیر گذار باشد.

۲. ارتقاء ادراک ارزشی با خوشبو کننده هوا

مشتری ها محیط معطر را با کیفیت تر تلقی می کنند. در یک پژوهش، شرکت کنندگان حاضر بودند در اتاقی عطر آگین با خوشبو کننده هوا اتوماتیک برای یک جفت کفش نایک ۱۰ تا ۱۵ درصد بیشتر در مقایسه با همان کفش در اتاقی غیر معطر هزینه کنند.

۳. بهبود شناخت افراد از برند

با رایحه ها می توان تجربیات و پیوندهای فراموش نشدنی در ذهن افراد ساخت. تحقیقات نشان داده-اند که حداقل ۶۳ درصد مشتریان یک مغازه یا برند را بخاطر فضای معطر بر دیگری ترجیح داده اند.

۴. بهبود تجربه مشتری

تحقیقات نشان داده که با قرار گیری در معرض بوی خوش و استفاده از دستگاه خوشبو کننده هوا اتوماتیک ، خلق و خوی افراد تا ۴۰ درصد بهتر می شود و به این ترتیب مشتری های شادتری خواهیم داشت.

۵. ایجاد اولین بازخورد با استقبال از مشتری

رایحه ها اولین بازخوردها را ایجاد می کنند که در اصل از لحظه بدو ورود با احساسات افراد ارتباطی عمیق ایجاد می کنند. تجربه نشان داده ۸۲ درصد مصرف کنندگان مدت بیشتری را در محل معطر سپری می کنند.

۶. افزایش زمان توقف در محل

رایحه مناسب، مشتریان را به تعامل طولانی تر با محصولات شما ترغیب می کند. در تحقیقی که توسط شرکت سامسونگ انجام شد، مشتریان مدت زمانی را که صرف خرید کردند ۲۶% تخمین زدند و سه برابر این زمان را در بخش هایی که از خوشبو کننده هوا استفاده شده بود گذراندند.

۷. زیبایی شناسی داخلی را بهبود بخشید

چه محیطی جدید دارید و چه نیازمند بازسازی است، رایحه شیوهای اقتصادی برای ایجاد یا بهبود محیط های مدرن است که می توان چهره ای بهتر برای محیط و احساسی بهتر برای مشتری ایجاد کند.

۸. ایجاد خاطرات ماندگار

رایحه ها می توانند احساس گرم آشنایی را برانگیزند و خاطرات را بیدار کنند. افراد با استشمام بو صد برابر بیشتر از دیدن، شنیدن یا لمس کردن به خاطر می سپارند.

۹. بر خلق و خو تاثیر بگذارید

رایحه ای خوش به مشتریان کمک خواهد کرد که احساس آرامش داشته باشند، شاد و آماده برای معامله باشند. کارشناسان رایحه می توانند به شما کمک کنند بهترین بوی هماهنگ با کسب و کارتان را شناسایی کنید.

۱۰. با بوهای بد مبارزه کنید

اگر در کسب و کارتان زیاد با بوهای نامطبوع سر و کار دارید، مثل قصابی یا محیط هایی که دارای بوی غالب نامناسب هستند، استفاده از خنثی کننده بو می تواند تا حد زیادی به کاهش، خنثی سازی و حذف بوهای نامطبوع کمک کند. برای چنین منظوری نیز اسانس خوشبو کننده هوا مخصوص خنثی سازی بوی محیط وجود دارد.

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

مشاوره تخصصیلیست دستگاه‌هالیست اسانس‌ها