معرفی دستگاه خوشبوکننده اتوماتیک هوا

دستگاه پخش اتوماتیک رایحه در هوا مدل EA500

دستگاه خوشبوکننده اتوماتیک هوا دستگاهی نوین و پیشرفته در میان خوشبو کننده های هوا است. در واقع دستگاه های خوشبو کننده هوا محصولاتی هستند که امروزه در میان اصناف گوناگون و حتی منازل به جایگاه ویژه ای دست یافته اند و به همین دلیل کمپانی های مختلفی در سراسر دنیا نسبت به تولید این محصول اقدام نموده اند که به دنبال آن در بازار انواع مختلفی از دستگاه خوشبوکننده اتوماتیک هوا جهت فروش به چشم می خورد.

تقسیم بندی دستگاه های خوشبوکننده اتوماتیک هوا

به طور کلی دستگاه های خوشبوکننده اتوماتیک هوا را می توان براساس شیوه کلی کارکرد به دو دسته تقسیم بندی کرد:

دستگاه خوشبوکننده اتوماتیک هوا به عنوان یکی از پرکاربردترین خوشبو کننده های برقی از ویژگی های ارزشمندی برخوردار می باشد. هم چنین این تجهیزات بر اساس محل کاربرد و میزان بازدهی به دو دسته دیگر تقسیم بندی می شوند:

  • دستگاه خوشبو کننده خانگی و کوچک
  • دستگاه خوشبو کننده برقی یا صنعتی

فرآیند خوشبو سازی هوا با استفاده از سنسورهای خاص و هوشمند انجام می پذیرد و بر همین اساس امکان کنترل شدت پخش بو و مدت زمان عطر افشانی آن فراهم می گردد. در راستای این ویژگی بر اساس نیاز و سلیقه کاربران همواره هوای موجود در منزل یا محیط کار دارای درجه خاصی از رایحه می شود.

دستگاه خوشبو کننده اتوماتیک هوا

تقسیم بندی دستگاه های خوشبو کننده اتوماتیک هوا

اهمیت تعادل در به کارگیری دستگاه خوشبوکننده اتوماتیک هوا

 

خوشبوکننده های اتوماتیک برقی هوا تجهیزاتی هستند که با در نظر گرفتن اصول و استانداردها طراحی و تولید شده اند و این بدان معنا خواهد بود که استفاده متعادل از آن ها در یک محیط بدون ضرر است. بهره مندی از دستگاه های خوشبوکننده هوا می تواند از جنبه های گوناگون مزایا و فواید زیادی داشته باشد؛‌ زیرا استشمام رایحه مورد علاقه به ایجاد حس خوشایند در افراد و احساس آرامش کمک می کند و حتی می تواند جنبه درمانی داشته باشد. با در نظر گرفتن این نکته که بیشتر اسانس ها دارای ترکیبات شیمیایی هستند و یا بر اثر استفاده بیش از اندازه احتمال بروز حساسیت ها را در برخی افراد افزایش دهد، طبیعی است که باید در به کارگیری تجهیزات خوشبو سازی هوا میانه روی شود.

دستگاه خوشبوکننده اتوماتیک هوا از سیستم برنامه پذیری برخوردار بوده و بنابراین اسپری کردن مواد خوشبو کننده را بر اساس شرایط محیطی و یا زمان بندی های خاص انجام می دهد که سبب گردیده از پخش بیش از اندازه اسانس در هوا جلوگیری شود. این قابلیت به دلیل وجود سنسورها و سیستم های پیشرفته در خوشبوکننده های برقی امکان پذیر شده و دستگاه های را به یکی از کم ضررترین انواع خوشبو کننده های هوا تبدیل نموده است.

بدیهی است افراط و تفریط در هیچ عملی مناسب نخواهد بود و این امر در استفاده از تجهیزات، دستگاه ها و مواد خوشبو کننده هوا نیز مصداق دارد؛‌ به عنوان مثال در محیط های خانگی به کارگیری دستگاه ها به میزانی که هوای منزل را تازه و معطر نموده و بوهای نامطبوع را خنثی کند کافی است تا استفاده زیاد از آن سبب بروز حساسیت در کودکان و دیگر افراد حساس نگردد.

شمارش مناسب برای پخش بو در محیط

دستگاه خوشبوکننده اتوماتیک هوا با دارا بودن استانداردهای جهانی عملیات اسپری کردن اسانس را در هوا برطبق برنامه تعریف و تنظیم شده برای دستگاه به انجام می رساند و هنگامی که یک برنامه برای دستگاه تنظیم می گردد آن برنامه در حافظه دستگاه باقی مانده و با خاموش و روشن کردن پاک نخواهد شد. بسیاری از افراد که از دستگاه های مکانیکی و یا برقی معمولی استفاده می کنند قادر نخواهند بود محیط کار یا خانه خود را در شرایط استاندارد نگه دارند به طوری که اسانس خیلی کم و یا شدید در هوا پراکنده می شود. انجام دقیق تعداد عملیات اسپری کردن مشکلی است که بسیاری از دارندگان دستگاه های معمولی خوشبوکننده با آن مواجه هستند و تنظیم برنامه های مشخص برای دستگاه های اتوماتیک بهترین راهکار برای رفع این مشکل خواهد بود.

تنوع در طراحی دستگاه‌ خوشبو کننده هوا

وسعت، میزان رفت و آمد و نوع کاربری یک محیط بر انتخاب دستگاه خوشبو کننده هوا تأثیر مستقیم دارد، به این معنا که نیازهای یک فضا با فضای دیگر متفاوت بوده و به دنبال آن تنوع در طراحی و تولید محصولات نیز افزایش می یابد. دستگاه خوشبوکننده اتوماتیک هوا که اندازه بزرگ تر و ظرفیت بیشتری دارد جهت به کارگیری در محیط های بزرگ و پر رفت و آمد مانند مراکز تجاری، ورزشی، تفریحی و … بسیار مناسب است و دستگاه با ابعاد کوچک تر که قابل نصب بر روی دیوار نیز هست، جهت منازل، فروشگاه های کوچک و فضاهایی از این دست مناسب و ایده آل خواهد بود.

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

مشاوره تخصصیلیست دستگاه‌هالیست اسانس‌ها