دلایل اهمیت و روش های خوشبو کردن اداره

روش های خوشبو کردن محیط اداری

خوشبو کننده های محیط از زمان قدیم وجود داشته است و با تغییر سبک زندگی انسان ها نوع آن ها و نحوه استفاده کردن خوشبو کننده ها متفاوت شده است. محیط های مختلفی که همه انسان ها با آن سر و کار دارند نیاز به رسیدگی و توجه دارد. یکی از مسائل حائز توجه هوای موجود در اطراف انسان ها می باشد و تفاوتی ندارد که در محل مسکونی یا اداری و یا فعالیت های شغلی دیگری باشید، مساله مهم تاثیر فوق العاده زیادی است که هوای محیط بر روی عملکرد و زندگی دارد. اگر در یک محیط اداری مشغول به فعالیت باشید لزوم خوشبو کردن اداره را بعد از گذراندن یک روز سخت کاری با تردد بالای افراد مختلف در محل کار خود احساس خواهید کرد.

خوشبو کردن هوا با دستگاه های تخصصی

خوشبو کردن اداره می تواند با رایحه های مختلف صورت گیرد که انتخاب آن باید بر اساس شرایط کاری و میزان رفت و آمد و حتی نوع فصل باشد. روش خوشبو کردن اداره می تواند از طریق روش های قدیمی مثل استفاده از عود و یا اسپری های خوشبوکننده و یا تمیز کردن محیط همراه با مواد خوشبو باشد، ولی در حال حاضر دستگاه های خوشبوکننده هوا که به شکل های مختلفی در بازار موجود هستند و به راحتی هوای اطراف ما را خوش عطر می کنند رایحه افشان ها می توانند به صورت دستی و نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک باشند.

خوشبو کننده دستی

نوع دستی دستگاه خوشبو کننده به صورت مکانیکی کار می‌‌کند یعنی پشت درب نصب می‌شود و با فشاری که به دستگاه وارد می‌شود، ماده به شکل اسپری کردن در فضا پخش می شود، بیشتر از این وسیله در سرویس بهداشتی استفاده شده و بهتر است برای خوشبو کردن اداره در بخش های مختلف از تجهیزات مورد نیاز آن بخش استفاده شود.

خوشبو کننده برقی

برای سالن های بزرگ و محیط هایی که رفت و آمد زیاد است از راه هایی برای خوشبو کردن اداره استفاده می شود و معمولا از خوشبو کننده برقی استفاده می گردد. محیط اداری با توجه به شرایط کاری که وجود دارد محیطی پر از استرس و تنش می باشد به همین دلیل استفاده از خوشبو کننده ها می تواند باعث کاهش فشار ناشی از کار می شود. از موارد دیگر استفاده می توان به بوی نامطبوعی که به دلیل تجمع افراد مختلف در محیط بسته ایجاد می‌گردد اشاره کرد که این مساله نیاز به خوشبو کننده اداری را ضروری می کند.برای محیط اداری می توان از انواع خوشبوکننده ها با توجه به نوع محیط شغلی استفاده نمود.

مزایای استفاده از خوشبو کننده برقی

مزایای استفاده از خوشبو کننده برقی

مزایای استفاده از خوشبو کننده برقی

برای خوشبو کردن اداره معمولا از نوع برقی دستگاه رایحه افشان استفاده می شود، زیرا این نوع محیط ها به دلیل گستردگی نیاز به پوشش دهی خوب مواد خوشبو کننده دارند و اسپری معمولی یا دستگاه دستی یا مکانیکی نیز به خوبی محیط اداری را خوشبو نمی کند. برخی از مزایای استفاده از این دستگاه عبارتند از:

– کارکرد مکانیزه

زمانی که برای خوشبو کردن اداره از دستگاه برقی استفاده شود دیگر نیاز به باتری نیست و به راحتی با برق کار می کند. خوشبو کننده برقی دارای تجهیزاتی است که به صورت پیشرفته قسمت های مختلف دستگاه مانند روشن و خاموش کردن و یا مدت زمانی که آن کار می کند را می توان با دادن برنامه به دستگاه تنظیم نمود و البته مدل های مختلف دستگاه دارای قابلیت های متفاوتی هستند.

– تنوع در ابعاد

از مزیت های مهم این دستگاه مصرف پایین انرژی می‌‌باشد. دستگاهی که مسوول رایحه افشانی اداره می باشد برقی و دارای تنوع زیادی است و ابعاد دستگاه در مدل های گوناگون متفاوت می‌باشد. مثلا برای خوشبو کردن اداره متناسب با شرایط محیط می توان از رایحه افشان رومیزی، دیواری و یا ایستاده استفاده نمود.

– مخزن قابل شستشو

خوشبو کننده اداری برقی دارای مخزنی است که در آن اسانس ریخته می شود و به راحتی می توان نوع اسانس را تغییر داد. در معرفی دستگاه توسط شرکت سازنده آن مساحتی که دست توان پوشش دهی محیط را دارد بیان می کند. از مهمترین مزیت های این دستگاه سیستم اتمیزیشن آن است به صورتیکه اسانس ها و عطرهای استفاده شده در آن به ذرات بسیار ریز در حد اتم تبدیل می‌شود که موجب پخش سریع تر اسانس ها شده و مسافت بیشتری را پوشش می دهد و این یکی از مهمترین مزایای خوشبو کننده اداری برقی می باشد.

اهداف مختلف استفاده از رایحه افشان

خوشبو کردن اداره و هر محل کار دیگری مزایای زیادی دارد از مهمترین آن تاثیر مواد خوشبو کننده در عملکرد کارمندان آن محل می‌باشد. تاثیر مستقیم مواد معطر و خوشبو بر روی بخش هایی از مغز از نظر علمی ثابت شده است و برای محیط های کاری سخت و پر تنش می تواند بسیار مورد توجه باشد زیرا مدیران هر مجموعه ای به دنبال راه حل هایی برای افزایش کار کرد و بازدهی کارمندان خود می باشند و خوشبو کردن اداره یکی از این روش ها است که نتایج بسیار خوبی را نشان داده است. برخی از دلایل استفاده از این دستگاه ها عبارتند از:

– افزایش بازده کارمندان با استفاده از خوشبو کننده اداری

افزایش بازده کارمندان با استفاده از خوشبو کننده اداری

افزایش بازده کارمندان با استفاده از خوشبو کننده اداری

زمانی که حس نشاط و شادابی در بین افراد یک مجموعه با خوشبو کردن اداره ایجاد می شود به صورت غیر مستقیم بر بازده کار تاثیر خواهد گذاشت. استفاده از اسانس خوشبو کننده متناسب با مکان و موقعیت ها متفاوت خواهد بود و بستگی به شرایط و تشخیص مدیریت دارد.

– ایجاد احساس خوب در محیط

ممکن است برای تهویه هوا، ایجاد شادابی و نشاط، افزایش تمرکز کارکنان، کاهش خستگی و تنش و…از انواع مختلف دستگاه های رایحه افشان استفاده شود. ویژگی های دستگاه خوشبو کننده که دارای زمان بندی و امکان برنامه دادن می باشد موجب می شود در ساعت معین و بدون نیاز به نیروی انسانی روشن و خاموش شود و مقدار معینی که بر روی برنامه دستگاه تعیین شده است مواد و اسانس را پراکنده کند. با خوشبو کردن اداره به راحتی می توان افزایش بازدهی کارکنان را در پایان دوره کاری مشاهده نمود.

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

مشاوره تخصصیلیست دستگاه‌هالیست اسانس‌ها