تأثیر خوشبو کننده هوا در مراکز تجاری

تأثیر بکارگیری خوشبو کننده هوا در مراکز تجاری

خوشبوکننده هوا مراکز تجاری فضای خرید را باب طبع مشتری می کند و رایحه آن موجب برانگیخته کردن احساسات حاضران در محل می نماید به طوری که این خوشبوکننده هوا ممکن است حتی خاطره ای از گذشته را در فرد زنده کند، آخرین تحقیقات در این زمینه نشان داده که حدود ۷۵ درصد از احساسات مربوط به حس بویایی است، امروزه استفاده از اسانس به منظور فریب دادن ذهن مشتری مورد کاربرد قرار می گیرد و شیوه ای نو در بازایابی به شمار می رود که با نفوذ در فضای فروشگاهی مدت بازدید مشتریان را در این فضا چندبرابر می کند، خوشبوکننده هوا مراکز تجاری برای حذف بوی بد در مراکز تجاری و فروشگاه ها کاربرد دارد. خوشبوکننده آرورایحه باعث ایجاد حس مثبت در خریدار می شود به طوری که  وقتی وارد مرکز خرید می شود ناخودآگاه ترغیب به بازدید از تک تک مغازه ها می گردد و نیاز به خرید اجناس ضروری و غیر ضروری را در خود به وفور احساس می کند.

تأثیر خوشبو کننده هوا در مراکز تجاری

 

ویژگی های خوشبوکننده مراکز تجاری

اسانس خوشبو کننده هوا مراکز تجاری در مراکز تجاری و فروشگاهی نباید تند و شدید باشد زیرا این گونه رایحه ها القا کننده حس منفی در ذهن افراد است، از طرفی باید جنسیت مراجعه کنندگان در فروشگاه ها را مورد بررسی قرار داد و از اسانس های جذاب برای جنسیت غالب در مراجعه بهره برد که این کار منجر به تجربه ای خارق العاده و به یاد ماندنی در مشتری می شود و ناخودگاه فروشگاه را تا همیشه در ذهن مخاطب حکاکی می کند.

ویژگی های خوشبوکننده مراکز تجاری

 

مزایای استفاده از خوشبوکننده هوا مراکز تجاری

استفاده از خوشبوکننده مراکز تجاری در نوروسلینگ یا بازاریابی عصبی و فروش نقش بسیار اساسی  ایفا می کند به طوری که  شرکت های بزرگ به صورت مداوم برای پیش بینی رفتار مشتری از این علم بهره گیری می کنند و به راهکارهای جدید و مؤثر در بازاریابی راه می یابند در این مقاله چند مورد از مزایای استفاده از رایحه در مراکز خرید را مورد اشاره قرار می دهیم که شامل:

ارزشیابی کسب و کار و افزایش میزان فروش

رایحه خوش موجب ایجاد ارتباط مؤثر و تعامل فوق العاده میان مشتری و فروشنده می شود و استشمام عطر عامل مهمی در ایجاد این پیوند است.

ایجاد برندسازی با خوشبوکننده هوا مراکز تجاری

استفاده از اسانس خوشبو در دستگاه خوشبو کننده هوا باعث ارتباط ماندگار  و در نتیجه برندسازی در مشتری شود به صورتی که حتی اگر سال ها از مراجعه وی گذشته باشد باز هم برای خرید بعدی به آن فروشگاه خواهد آمد.

خرید تصادفی

هنگامی که مشتری عطر خوش را  در مرکز خرید استشمام می کند در اکثر موارد به فکر خرید ناخواسته و تصادفی کالا می افتد و در بیشتر مواقع نیز این حس به واقعیت تبدیل می شود و این کار را به انجام می رساند.

ایجاد برندسازی با خوشبوکننده هوا مراکز تجاری

 

افزایش زمان حضور  و بهبود خلق و خو خوشبوکننده هوا مراکز تجاری

در اکثر موارد وقتی خریدار با بوی خوش و رایحه مطبوع در محیط روبرو می شود وقت بیشتری را به بازدید از فروشگاه می گذراند و از نظر خلق و خو و رفتار نیز استشمام بوی  اسانس شخصیت افراد حاضر در محیط را بسیار آرام تر می کند.

افزایش زمان حضور  و بهبود خلق و خو خوشبوکننده هوا مراکز تجاری

 

ویژگی اسانس مناسب

ساختار کلی اسانس بر پایه الکل و یا آب است و یک اسانس کاربردی باید دارای غلظت مناسب باشد و این قابلیت در پخش بوی آن بسیار کمک کننده است و موجب ماندگاری طولانی مدت در محیط و در نتیجه کاهش استفاده  و صرفه جویی می شود، اسانس خوشبوکننده مناسب حتی مناسب کودکان و سالماندان می باشد و حتی برای افرادی که دارای بیماری های ریوی هستند بی ضرر است، برای این که رایحه تأثیر چندبرابری بیابد بهتر است که از آن در دستگاه خوشبوکننده هوا استفاده شود این وسیله با دارا بودن به سیستم اتومیزیشن اسانس را به ملکول تبدیل می کند و به ماندگاری چند برابری آن در محیط کمک شایانی  می کند.

ویژگی اسانس مناسب

اسانس مناسب خوشبوکننده مراکز تجاری

اسانس های خوشبوکننده هوا مخصوص مراکز تجاری مناسب محیط فروشگاهی شامل رایحه های خنک و گرم، خنثی، شیرین، تلخ و… بوهای غالب و تأثیرگذار می باشد.

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

مشاوره تخصصیلیست دستگاه‌هالیست اسانس‌ها