اسانس خوشبو کننده هوا و ارکستر موسیقی که در ذهن شما برپا می شود

تاثیر اسانس خوشبو کننده هوا بر ذهن

تاکنون یک ارکستر موسیقی را از نزدیک دیده اید؟ اگر از نزدیک هم این ارکسترها را ندیده باشید، حداقل یک بار آن را از تلویزیون دیده اید و یا در صفحات مجازی هنرنمایی آن ها را پسند کرده اید. بنابراین ذهنیتی تقریباً روشن نسبت به این دسته موزیک دارید. اسانس خوشبوکننده هوا درست مانند یک رهبر بزرگ موسیقی است که می تواند به ارکستر زندگی شما ریتم بدهد و شما این موسیقی را در ذهن خودتان خواهید شنید و از آن لذت خواهید برد. موسیقی را می توان جز معدود هنرهایی دانست که قبل از پیدایش انسان نیز بر روی کره هستی حضور داشت و انسان از زمان خلقت خود با این هنر عجین شد. از این رو به موسیقی هنر اول می گویند. موسیقی که به نوعی اولین هدیه طبیعت به انسان بود، کم کم در ذات انسان رسوخ کرد، از طرفی انسان موجودی است دو بخشی که یک بخش آن منطق و بخش دیگرش احساس می باشد. احساس ترجمه انسان از دنیای اطراف اوست. احساس کاری می کند که شما دید خودتان را از دنیا داشته باشید. دنیایی که ظاهرا برای همه یکسان است، از این رو جای تعجبی ندارد که اگر زندگی واقعی را همچون ارکستری بزرگ ببینیم که هزاران نوازنده در آن مشغول نواختن هستند. گاهی این نواختن به قدری آرامش بخش است که می تواند ما را خواب کند و گاهی تناسب اشیاء و شرایط مختلف اطراف ما بهم می ریزد و این باعث می شود که کمی ارکستر دچار خطا و بد نوازی شود، بو و رایحه، جز معدود مؤثرها در زندگی بشر است که اصولاً دیده نمی شود. از این رو گاهی کم اهمیت جلوه داده می شود. اما برای درک اهمیت این موضوع تنها کافی است که یک بار سعی کنید در محلی زندگی کنید که بوی تعفن می دهد. اگر قانون اجبار بر شما حاکم نباشد سریعا آن محل را ترک می کنید. اما اگر بد بویی فضایی گسترده مانند یک شهر را فرا گرفته باشد و آلودگی در سانت به سانت آن وجود داشته باشد چه ؟

اسانس خوشبو کننده هوا و ارکستر موسیقی که در ذهن شما برپا می شود

اسانس خوشبو کننده هوا رهبر ارکستر زندگی

اما چرا اسانس خوشبو کننده هوا را به عنوان یک رهبر در ارکستر موسیقی زندگی معرفی کردیم؟ اسانس خوشبوکننده هوا که توسط یک دستگاه خوشبوکننده در هوا پخش می شود می تواند در تمام نقاط اطراف حضور داشته باشد و  وقتی شما در این فضا قرار می گیرد به هر چیزی که فکر کنید، تأثیر خواهد  گذاشت و علتش هم کاملاً روشن است. ذهن شما از مجموعه داده های ۵ حس خود نتیجه گیری می کند و سر آخر تصمیم می گیرد. یکی از این حس ها، حس بویایی می باشد. حال به زندگی خود نگاه کنید. وقتی در یک فضای مشخص و محدود قرار گرفته اید، در هر لحظه حس بویایی شما مشغول دریافت اطلاعات است. حال اگر این اطلاعات خوشایند باشد، یک پنجم اطلاعات وارد به مغز شما خوشایند خواهد بود که در نهایت یعنی یک پنجم از حس خوب یا بد شما مربوط به اسانس خوشبوکننده هوا می باشد. پس یک اسانس خوشبو کننده هوا می تواند زندگی شما را تنظیم کند و باعث شود تصمیمات و احساسات شما سمت و سویی که دوست دارید بگیرند. کافی است که اسانس خوشبوکننده هوا خود را به درستی پیدا کنید و به واسطه یک دستگاه خوشبو کننده هوا از آن استفاده کنید. این سخنانی که تا اینجا بیان کردیم خلاصه و ساده شده مفاهیمی چون رایحه درمانی یا همان آروماتراپی بود.

امروزه گرچه بیماری های چون وبا و طاعون و … ریشه کن شده اند اما بیماری های نوظهوری چون افسردگی روح و احساس آدمی را درگیر خود کرده است. افسردگی ارتباط مستقیم با آن چه که شما حس میکنید دارد. در رایحه درمانی سعی می شود با در اختیار گرفتن یک پنجم قدرت احساس بدن به واسطه اسانس خوشبوکننده هوا ، حس درست و خوب به بیمار منتقل شود تا بتواند با افسردگی و بیماری خود مبارزه و مقابله کند. اسانس خوشبو کننده هوا می تواند مهمتر از آن چیزی باشد که فکرش را می کنید. این که ما عادت به دود  دم و بوی نامطبوع کرده ایم دلیل نمی شود که خود را از آرامشی واقعی محروم کنیم. کافی است یکبار فضای خانه خود برای چند ساعت به دست اسانس خوشبو کننده هوا بسپارید، نتیجه آن شما را شگفت زده خواهد کرد، استفاده از کدام اسانس خوشبو کننده هوا؟

استفاده از کدام اسانس خوشبوکننده هوا

یکی از مهمترین سوالاتی که در این زمینه معمولا پرسیده می شود این است که کدام اسانس خوشبو کننده هوا برای استفاده مناسب می باشد؟ پاسخ این سوال در دو مورد : سلیقه و محل استفاده می باشد، در حقیقت همانطور که هر کسی یک نوع سبک موسیقی را دوست دارد، هر انسانی سلیقه ای متفاوت نسبت به بو خواهد داشت. هر کسی می تواند برداشتی متفاوت از یک بو داشته باشد. بنابراین عملاً نمی توان چند اسانس خوشبو کننده هوا را پیشنهاد داد. شما باید به حس خودتان اتکا کنید. اما در مورد محل استفاده اسانس خوشبوکننده می توان گفت که هر چه یک اسانس ملایم تر و سردتر باشد می تواند مناسب محل های استراحت و خانه باشد. اما هر چه اسانس خوشبو کننده تند تر، گرم تر باشد می تواند تحرک را در شما زیاد کند. پس این اسانس خوشبوکننده هوا می تواند مناسب باشگاه  و یا محل کار باشد. اما این دستورالعمل قطعی نمی باشد. این خود شما هستید که می توانید تصمیم گیرنده نهایی باشد، شرکت تولید و توزیع کننده دستگاه های خوشبوکننده هوا آرو رایحه با ارائه انواع اسانس خوشبو کننده هوا می تواند گزینه های متنوع و جذاب برای هر نوع موقعیت و مکانی را به شما ارائه بدهد. یک بار از اسانس خوشبو کننده هوا استفاده کنید، به معجزه ایمان خواهید آورد.

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

مشاوره تخصصیلیست دستگاه‌هالیست اسانس‌ها