۵ رایحه موثر در بازاریابی و رضایتمندی میهمانان در هتل

رضایتمندی میهمانان در هتل با اسانس خوشبو کننده هوا

این روزها که زندگی روزمره ما هر روزه با صدها آگهی تصویری چه از طریق بیلبوردهای خیابانها، تبلیغات موبایلی یا تلویزیون بمباران میشود، بسیاری از ما میلی به دریافت تبلیغات بصری ندارند گویی نسبت به تبلیغات بصری بی تفاوت شده ­ایم اما بحث بازاریابی با رایحه در هتل ها و اقامتگاه ها از همه تبلیغات بصری جداست.

تاثیر گذاری رایحه بر بخشهایی از مغز مرتبط است که احساس و خاطره را پردازش میکنند و تنها حس از میان پنج حس ماست که در بدو تولد کامل است. تاثیر گذاری رایحه بر احساسات و عواطف را نمیتوان متوقف نمود. اگر رایحه ها به شیوه صحیح و اصولی در محیطی منتشر شوند، میتوانند الهام بخش، شادی ­آور و آرام بخش باشند. بنابراین عجیب نیست که استفاده از رایحه ها و اسانس ها در خیلی از صنایع وارد بازار به ویترین کسب و کار تبدیل شده.

یکی از فضا هایی که میتواند با استفاده درست از بازاریابی رایحه و تاثیرات آن بازاریابی موفق و رضایتمندی موثر برای مشتریان خود به همراه آورد هتل ها و مجموعه های اقامتی هستند. با داده هایی که به لحاظ آماری اثبات و پشتیبانی میشوند و بررسی تاثیر مثبت رایحه بر رفتار مشتریان، هتلداران به سرعت در حال راه اندازی رایحه های منحصر بفردی هستند که از طریق به کارگیری دستگاه های خوشبو کننده اتوماتیک هوا در لابی ها، رستوران ها، و مهمانخانه ها، تجربه بهتری را به میهمانان هدیه کنند.

اما برای ایجاد یک تجربه خوب و بازاریابی موفق با رایحه در هتل چطور رایحه­ مناسب را انتخاب کنیم؟ کدام رایحه ها حس و حال خوب را در افراد ایجاد میکنند؟ در این مقاله به بررسی چند رایحه در بازاریابی میپردازیم و چند نمونه رایحه محبوب که امروزه معمولا در لابی هتل ها و مراکز اقامتی استفاده میشوند را مورد بررسی قرار می دهیم.

ترکیب رایحه چای سبز و علف لیمو

رایحه خوشبو کننده هوا Green Tea

اسانس خوشبو کننده هوا گرین تی (Green Tea) و ویژگی ها و خصوصیات آن

استفاده از رایحه ای که اندکی شیرین به نظر میرسد و خواص شادابی بخش اسانس چای سبز با رایحه ترش علف لیمو ترکیب میشود تا نت بالایی لیمو، پرتقال و نارنگی با نت میانی رز، یاس، و چوب را به مشام برساند، میتواند شیوه مناسبی در بازاریابی رایحه در هتل ها باشد. با برانگیختن خاطرات شبهای گرم و پر ستاره، دریای درخشان زمردی رنگ و غروبهای خیره کننده، این رایحه محیط هتلها را به آب و هواهای گرمتر مانند فلوریدا و سایر مناطق گرمسیری و جزیره ای شبیه میکند.

بامبو سبز

نت های جذاب و شاداب بامبو سبز برای بازاریابی در هتل ها بسیار مناسب است چون این رایحه ملایم احساس امنیت را به ذهن منتقل میکند. این رایحه ی پیچیده نت میانی چمن وحشی، گلبرگ یاس، و رگه هایی از شکوفه های پرتقال و ارکید سفید دارد . نت پایانی مشک سفید و بامبو سبز برای آقایون و خانمها جذاب است و استفاده از آن برای لابی ها و رستوران ها مناسب است.

رایحه پنبه تمیز

رایحه کلین کاتن Clean Cotton

رایحه کلین کاتن Clean Cotton مناسب بازاریابی در هتل ها و مجموعه های اقامتی

عطر و رایحه پنبه ملایم است و معانی نوستالژیک زیادی در آن گنجانده شده. کافیست یک لحظه تمرکز کنید و رختهای شسته شده را که در نسیم یک روز گرم بهاری در حال خشک شدن است را تصور کنید. پنبه به خودی خود بوی ملایمی دارد اما وقتی با نت اوزونی بالایی بر پایه مرکبات،و نت مرکزی گل سفید و نت پایه گرم و چوبی ترکیب شود، میتواند به رایحه ای دلپذیر و جذاب برای میهمانان در هتل ها تبدیل شود.

اقیانوس

رایحه پیچیده و شادی آور اقیانوس مانند هیچ رایحه دیگری روی زمین نیست. جلبک دریایی، این رایحه از جلبک دریایی، موجودات زنده دریا، و آب شور طبیعی تشکیل میشود که در شبها و روزهای گرم تابستان روی بال نسیم پرواز میکند. گرچه ممکن است این رایحه بر اساس مواد معدنی و عناصر موجود در اسانس اقیانوس متفاوت باشد، رایحه کلی دریا در همه جا یکسان و قابل شناسایی است. این رایحه با یک رایحه اوزونی از هوای دریا و مرکبات شروع میشود و با رایحه گیاهان اقیانوسی و نمکی ادامه پیدا میکند. در نهایت با رایحه خزه دریایی معطر تکمیل میشود. استفاده از این رایحه برای ارتقا بازاریابی و رضایتمندی مشتریان و مراجعین به اقامتگاه ها و هتل ها و سواحل و آب نما ها مناسب است.

رایحه چای سبز و آلوئه ورا

اسانس خوشبو کننده هوا Aloe Vera

رایحه آلوئه ورا – اسانس خوشبو کننده هوا Aloe vera

استفاده از این ترکیب در خوشبو کننده اتوماتیک هوا میتواند حال و هوای جذاب و آرامی را برای محیط شما فراهم آورد. یک رایحه ی جالب که با نت های بالایی خربزه، مرکبات و آلوئه ورا سبز شروع میشود و در ادامه با نت زنبق دره و شب بو، یاسمن و رزسفید همراه میشود. رایحه چای سبز ماهیت ژاپنی دارد و برای همه آشنا و محبوب است. در توصیف این رایحه گفته میشود که رایحه آن کمی شیرین است و خاصیت نیرو بخشی و شاداب کنندگی دارد. کلمه آلوئه از کلمه ای عربی گرفته شده و به معنی ماده ای تلخ و درخشان است و عنصری مایع را به رایحه اضافه میکند. بازاریابی و استفاده از این رایحه در کسب رضایتمندی میهمانان هتل ها، اقامتگاه ها،‌ و سونا ها گزینه بسیار مناسبی است.

اهمیت بازاریابی رایحه در صنعت هتل

خلق خاطره ها با رایحه ها هنری با ظرافت ، پیچیده و البته دشوار است چرا که این خرده یادآوری ها به لایه های ثابت و پاک نشدنی در ذهن میسازند که باعث وفاداری عاطفی به مکان معطر خواهد شد. برند سازهای رایحه برای هتلها باید فاکتورهایی مانند آنچه در ادامه میبینید را در نظر بگیرند: طراحی معماری فضای هتل، رنگ ها و پارچه ها و اینکه درب ها و پنجره ها باز یا بسته خواهند بود، چون ممکن است لازم باشد رایحه با رایحه ای که در بیرون به مشام میرسد ترکیب شود. برند سازیو بازاریابی رایحه برای هتل ها باید حالی که میخواهند در لابی و اتاق میهمان به افراد القا کنند را نیز در خاطر داشته باشند.

 

تجربه نشان میدهد بهترین رایحه های هتلی برای بازاریابی و ایجاد رضایتمندی در میهمانان، کاری چند وجهی انجام میدهند؛ آنها باید حامل پیام برندی که ارائه میکنند باشند و بطور همزمان حس و حال خاصی را به محض ورود در ذهن میهمانانی که وارد لابی هتل میشوند نیز برانگیزند. رایحه ها باید تجربه میهمانان را ارتقا دهند، مدت زمان اقامت آنها را افزایش دهند، درک آنها از چنین ارزشی را بالا ببرند، انها را به تکرار مراجعه ترقیب کند.

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

مشاوره تخصصیلیست دستگاه‌هالیست اسانس‌ها