همه چیز درباره رایحه خوشبو کننده هتل

رایحه و اسانس خوشبو کننده هتل

زندگی روزمره همه ما انسان ها روزانه با تبلیغات بصری از طریق بیلبوردها، تبلیغات تلویزیون، تلفن همراه و … بمباران می شود که برای بسیاری از مشاغل و کسب و کارها هزینه های زیادی را به دنبال دارد. اما در میان روش های تبلیغاتی روش های غیر دیداری هستند که به طور ناخودآگاه بر افراد مختلف تأثیر می گذارند و از مهم ترین آن ها خوشبو کننده است. بو و رایحه به بخشی از مغز متصل می شود که احساسات و خاطرات را پردازش می کند و تنها یکی از پنج حسی به شمار می آید که از بدو تولد همراه انسان است. حس بویایی قابل خاموش شدن نیست و هیچ فردی تمایل به از دست دادن آن ندارد. آمارها نشان می دهد عطر و رایحه خوش می تواند الهام بخش، لذت بخش و آرامش بخش باشد به ویژه اگر به شیوه درست افشان گردد. بنابراین موضوعی عجیب نخواهد بود اگر رایحه برای بسیاری از کسب و کار به خط مقدم بازاریابی تبدیل شده باشد. دستگاه عطر افشان در صنعت هتلداری نقش کلیدی و کاربرد اساسی دارد چرا که با انجام تحقیقات و مطالعات بیشتر تأثیر مثبت عطر را در رفتار مشتریان و مهمانان نشان می دهد و از همین رو هتلداران اسانس خوشبو کننده منحصر به فردی را برای هتل انتخاب نموده و جهت انتشار در لابی ها، رستوران، اتاق ها و کافی شاپ دستگاه مناسب را راه اندازی می نمایند.

چرا رایحه خوشبو کننده هتل ؟

دستگاه رایحه افشان و اسانس خوشبو کننده برای هتل کاربردها و دلایل استفاده زیادی دارد:

  • مهمانان با محیط هتل بهتر و راحت تر ارتباط برقرار می کنند.
  • دستگاه خوشبو کننده هوا برقی به سیستم هواساز قابل اتصال بوده و بوی دود، غذا، کپک و سایر بوهایی را که ناخواسته در هوا منتشر گشته اند، خنثی می کند.
  • به دلیل کنار گذاشتن افشانه های دستی در وقت و انرژی نیروهای کار صرفه جویی می شود.
  • هتلداران می توانند با عطر و بویی خاص امضا ایجاد کنند و برند خود را بیشتر به مشتریان بشناسانند.
  • بوی مطبوع مدت زمان حضور مشتریان را افزایش می دهد.
  • مشتریان جدید بیشتری جذب خواهند شد.

چرا رایحه خوشبو کننده هتل ؟

نقش دستگاه پخش رایحه در صنعت هتلداری

ایجاد خاطرات رایحه ای،‌ یک هنر ظریف، پیچیده و دشوار است چرا که در لایه های دائمی مغز باقی مانده و استشمام دوباره آن یادآور خاطرات گذشته خواهد بود. هتلداران در انتخاب رایحه خوشبو کننده هتل و دستگاه رایحه افشان باید چند نکته را در نظر بگیرند: معماری و طراحی داخلی،‌ ارتفاع سقف ها، رنگ زمینه و این که آیا درها و پنجره ها باز و بسته می شوند یا خیر، دستگاه با هواساز استفاده می شود یا خیر و آیا بوی دیگری در محیط وجود دارد که رایحه با آن مخلوط شود. رایحه مناسب یک هتل باید به گونه ای هوشمندانه و با در نظر گرفتن تمامی جوانب انتخاب گردد تا هنگام ترک هتل، مسافران بگویند ” ما دوباره به شهر شما باز می گردیم و در واقع اتاق خود را به سختی ترک می کنیم.” این امر نشان می دهد مشتریان به طور ناخودآگاه به اقامت طولانی تر ترغیب شده اند.

حس بویایی چگونه باعث رضایت مشتریان هتل می شود؟

برخی از متخصصان در زمینه عطر، رایحه هایی را عرضه داشته اند که آن بو معرف یک منطقه جغرافیایی است. به عنوان مثال عطر شکوفه گیلاس نماینده کشورهای شرق آسیا مانند ژاپن می باشد و یا اسانس خوشبو کننده هوا در هندوستان بیشتر بر پایه چوب صندل قرار دارد. در بسیاری از کشورهای عربی تمایل دارند از عطرهای تندتر و قوی تر استفاده کنند. بنابراین برای هر استراتژی بازاریابی عطر مفهوم مخاطب بسیار حیاتی خواهد بود با توجه به این که هر شخص می تواند بیش از ۶۵ درصد یک رایحه را به یاد آورد. اما باید بدانیم که هر فرد دارای ترجیح بویایی خاص است و پردازش بوی متفاوت دارد. رایحه خوشبو کننده هتل می تواند به امضای یک هتل تبدیل گردد و حسی به یاد ماندنی و دلنشین برای مهمانان خود به وجود آورد. انتخاب نادرست اسانس، پخش بوی ضعیف، مشکلات طراحی فضا و هدف گذاری مناسب (مثلاً استفاده از بوی تند در یک هتل آرام) می تواند نتیجه ای معکوس به جا گذارد.

حقایق رایحه خوشبو کننده هتل

در سال های اخیر عطرها و اسانس های متنوع به همراه انواع دستگاه خوشبو کننده هوا اتوماتیک طراحی و تولید شده و هتلداران در سراسر دنیا آن ها را مورد استفاده قرار می دهند. بهترین رایحه خوشبو کننده هتل عطری چند منظوره است؛ باید رایحه ای ارائه دهند که در یک لحظه خاص ذهن مهمانان را برانگیزد و دقایق یا ساعاتی که در لابی حضور دارند تجربه ای متفاوت برای آنان باشد. عطر باید هوای هتل را ملایم و باطراوت سازد، برند هتل را بشناساند و وفاداری مشتریان را افزایش دهد.

عطری که هتلداران برای محیط هتل بر می گزینند باید دارای خواص آرام بخش باشد تا مشتریان احساس رضایت خاطر و آرامش ذهن داشته باشد. استفاده از اسانس های تند و سنگین برای فضای هتل خیلی مناسب نیست و ناخودآگاه احساس پریشانی در مهمانان به وجود می آورد. بوهای ادکلنی، رایحه گل ها و گیاهان معطر، رایحه اقیانوس و طبیعت، مرکبات و سایر اسانس های مشابه می توانند برای محیط هتل مناسب و خوشایند باشند.

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

مشاوره تخصصیلیست دستگاه‌هالیست اسانس‌ها