مزایای استفاده از خوشبو کننده هوا اماکن مذهبی در مساجد و محیط های مذهبی

دلایل استفاده از دستگاه خوشبو کننده در اماکن مذهبی

رایحه خوشبو مساجد همیشه آرامش بخش افراد بوده و خیلی از افراد قبل از وارد شدن به این گونه محیط های مذهبی رایحه خوش آن را به خاطر می آورند، به این یادآوری خاطره بویایی گفته می شود که در مقاله خاطره بویایی به آن پرداخته ایم. محیط های مذهبی برای ما ایرانیان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و از دیرباز تاکنون به روش های متفاوت تلاش شده تا در تمامی لحظات محیطی همانند مساجد بوی خوشی داشته باشند تا عبادت کنندگان در بهترین حالت به راز و نیاز بپردازند. خوشبو کننده هوا اماکن مذهبی جایگزینی مناسب برای تمامی روش های خوشبو سازی دستی است.

چرا استفاده از دستگاه خوشبو کننده در اماکن مذهبی یک الزام است؟

زیرا با بهره گیری از دستگاه های خوشبو کننده هوا برقی، در زمان و مصرف اسانس خوشبو کننده صرفه جویی می شود.

دستگاه خوشبو کننده اماکن مذهبی توانایی زمان بندی شدن را دارد تا بدون دخالت کاربر خوشبو سازی انجام گردد

خوشبو سازی محیط های ۵۰۰۰ متر

چرا دستگاه خوشبو کننده در زمان صرفه جویی می گردد؟

خوشبو کردن محیط به شیوه دستی معایبی همچون نیاز به پیگیری مداوم دارد اما در صورت بهره گیری از دستگاه خوشبو کننده هوا دیگر نیازی به پیگیری نیست، زیرا دستگاه خوشبو کننده شرکت ابراهیم مجهز به سیستم زمانبندی بوده که به صورت منظم سالن را رایحه افشانی می کنند.

چه روشی باعث می گردد تا مصرف اسانس کاهش یابد؟

همچنین دستگاه پخش کننده رایحه برای اماکن مذهبی خیلی سریع، متناوب یا مداوم اسانس را به ذرات ریز تبدیل نموده و در هوا پخش می کند و بوی محیط را کنترل و بوهای نامطبوع را خنثی می کند. این امر اتمیزیشن نام دارد که اسانس را به مولکول تبدیل می کند، این امر دو ویژگی دارد، یکی سرعت پخش رایحه در محیط افزایش می یابد و دیگری کاهش مصرف اسانس است همچنین دستگاه اتوماتیک خوشبو کننده هوا از قابلیت اتصال به سیستم های هواساز برخوردار می باشد و به این ترتیب یک فضای بزرگ در مدتی کوتاه و به صورت کاملا یکنواخت خوشبو می گردد.

بررسی کاربرد خوشبو کننده هوا اماکن مذهبی

در اینجا قصد داریم به بررسی عطر افشان اماکن مذهبی، کارایی آن و اسانس های مورد استفاده بر این دستگاه را بررسی می نماییم. دستگاه خوشبو کننده هوا برای اماکن مذهبی به عنوان محصولی طراحی شده است که می تواند یک اسانس معطر را به هوا منتقل و فضا را عطر افشانی کند. با توجه به این که اماکن مذهبی و زیارتی دارای رفت و آمد زیاد هستند و همواره جمعیت زیادی در آن حضور دارند،‌ احتمال انتشار بوی نامطبوع در هوا افزایش یافته که به وسیله دستگاه رایحه افشان بوی بد خنثی شده و رایحه دلنشین جایگزین آن می گردد.

بررسی کاربرد خوشبو کننده هوا اماکن مذهبی

دستگاه ea5000

کارایی

دستگاه خوشبو کننده هوا برقی اتوماتیک در سراسر دنیا توسط افراد و موسسات به کار گرفته می شود. این دستگاه تنها برای اماکن زیارتی کاربرد ندارد و می توان آن را در محیط های متفاوت به همراه اسانس خوشبو کننده هوا در مکان هایی مانند ساختمان ها و دفاتر، مدارس، بیمارستان ها، سالن های تئاتر و سینما، فروشگاه ها، هتل ها، کلینیک های درمانی، رستوران ها، آسایشگاه ها، هواپیما، فرودگاه، پایانه، اقامتگاه ها، مراکز مراقبت، منازل، مراکز مراقبت از سالمندان و مراقبت از کودکان و … استفاده نمود. چرا که هر یک از این مکان ها به عنوان مکان عمومی و مشابه اماکن مذهبی به حساب می آیند که به خوشبو سازی و تصفیه هوای محیطی نیاز دارند.

اسانس جهت استفاده در دستگاه خوشبوکننده هوا اماکن مذهبی

اسانس های مناسب جهت استفاده در خوشبو کننده هوای ویژه اماکن مذهبی از تنوع بالایی برخوردار هستند و برای چنین محیط های به طور معمول از رایحه غالب و شیرین استفاده می شود که بتواند به راحتی بوی نامطبوع را خنثی سازد. محبوب ترین اسانس های اساسی برای دستگاه پخش رایحه در اماکن مذهبی شامل اسانس هایی مانند لیمو، پرتقال، دارچین، نعناع، یاس و سایر اسانس های شیرین و غالب، می شوند. استفاده از اسانس خوشبو کننده مناسب در فضای بزرگ و عمومی، روشی موثر برای تازه کردن رایحه و هوای محیط است. اسانس های اساسی هنگام استفاده در یک دستگاه پخش رایحه بسیار عالی هستند و بسیاری از آن ها می توانند برای ایجاد رایحه تازه، ترکیب شوند. در مورد اینکه کدام یک از اسانس ها می توانند به عنوان یک ماده مناسب برای دستگاه پخش کننده رایحه در هوا اماکن مذهبی مورد استفاده قرار می گیرند، باید به پرسش هایی نظیر متراژ و میزان تراکم محیطی پاسخ داد.

اسانس جهت استفاده در دستگاه خوشبوکننده هوا اماکن مذهبی

اسانس پرتغال

همچنین استفاده از اسانس های طبیعی در خوشبو کننده هوا برای معطر شدن اماکن مذهبی به نوعی آروماتراپی به حساب می آید. آروماتراپی با داشتن مزایای سلامتی، می تواند به احساس آرامش و بو و تصفیه هوای محیطی کمک کند. هزاران سال است که اسانس های طبیعی با خاصیت درمانی به عنوان ماده ای مفید برای بدن به حساب می آیند. در صورت استنشاق یا پخش صحیح، این اسانس ها می توانند درد را تسکین دهند، محافظت از آنتی باکتریال ها و حتی کمک به درمان احساسات کنند. با توجه به این مورد می توان گفت کاری که شما انجام می دهید، یک تیر و دو نشان است. با استفاده از دستگاه خوشبو کننده جهت اماکن مذهبی به اضافه اسانس های طبیعی می توانید علاوه بر خوشبو سازی محیط، می توانید جنبه درمانی و سلامتی آن را نیز برای افراد در نظر بگیرد. با توجه به اینکه افراد متعددی در اماکن مذهبی تردد می کنند و هر یک از این افراد دارای حساسیت ها و بیماری خاص خود هستند.

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

مشاوره تخصصیلیست دستگاه‌هالیست اسانس‌ها