دستگاه خوشبو کننده هوا و خرید اسانس مناسب

خرید اسانس مناسب با محیط

ایجاد رایحه مطلوب و دلنشین در محیط های مختلف با شرایط متفاوت، امروزه با استفاده از دستگاه های خوشبو کننده هوا امری دور از دسترس نمی باشد. با استفاده از این تجهیزات می توان هر محیطی را از رایحه ای  ایده آل پر نمود. اما یکی از نکات مهم و حائز اهمیت نحوه انتخاب اسانس مناسب با محیط است چرا که یک دستگاه رایحه افشان بدون تجهیز به اسانس مناسب عملا از کارایی برخوردار نمی باشد. دستگاه خوشبو کننده آرورایحه با تجهیز به مخازن قابل شستشو امکان تعویض اسانس را به وجود می آورد. همچنین شارژ اسانس در این دستگاه ها به سادگی صورت می پذیرد. اما سوال مطرح شده این است که چگونه می توان در خرید اسانس بهترین تصمیم گیری را داشت.

تاثیر استفاده از اسانس خوشبو کننده هوا در محیط

با توجه به تاثیرفوق العاده زیاد حس بویایی بر مغز، قدرت تصمیم گیری و حتی یادآوری یک خاطره و موضوع خاص، می توان از این امر در محیط های مختلف و به منظور رسیدن به اهداف متفاوتی استفاده نمود. برای مثال برخی رایحه ها در فرونشاندن خشم، برخی دیگر در کمک به بی خوابی و کاهش خستگی، گروهی در افزایش هوشیاری و تمرکز و یا تقویت حافظه و… تاثیرگذار می باشند. پخش یک رایحه خاص در محیط نه فقط با هدف از میان برداشتن بوی نامطلوب بلکه می تواند با خواص درمانی نیز همراه باشد.

تاثیر استفاده از اسانس خوشبو کننده هوا در محیط

خرید اسانس مناسب

به هنگام خرید اسانس مناسب می توان با توجه به برخی نکات رایحه ای ایده آل انتخاب نمود. در ادامه به بررسی این نکات می پردازیم.

  • شرایط فصلی

استشمام یک رایحه خنک و سبک در گرمای تابستان و یا یک رایحه گرم و شیرین در سرمای زمستان می تواند حس بسیار دلنشینی را به افراد حاضر در محیط هدیه بخشد. همین امر در صورتی که به طور عکس صورت پذیرد، ممکن است چندان دلنشین نباشد. در نتیجه یکی از نکات مهم که به هنگام خرید اسانس مناسب باید در نظر گرفت شرایط فصلی بوده که تاثیر مستقیم بر روحیه افراد در محیط خواهد داشت.

  • فعالیت انجام شده در محیط

رایحه ای که افراد تمایل به استشمام آن داشته باشند در یک باشگاه ورزشی با یک رستوران یا کافی شاپ کاملا متفاوت است. طبعا یک بوی خنک با توجه به نوع فعالیت انجام شده در یک باشگاه و یا سالن ورزشی، رایحه ای کاملا دلچسب خواهد بود. اما در یک سالن غذاخوری استفاده از یک رایحه خنثی و یا رایحه غالب که بتواند به سرعت جایگزین بوی نامطلوب حاکم باشد انتخاب مناسب تری است. بنابراین یکی از ویژگی های مهم در انتخاب اسانس دستگاه رایحه افشان، توجه به نوع فعالیت صورت گرفته و بوی غالب بر محیط می باشد.

خرید اسانس با ویژگی های مناسب

  • توجه به خواص هر اسانس

خواص هر اسانس با دیگری متفاوت است. برخی اسانس ها خاصیت آرام بخش دارند، برخی دیگر باعث ایجاد احساس تازگی و طراوت در محیط می شوند، گروهی دیگر در رایحه درمانی مورد استفاده قرار می گیرند، به طور کل برای داشتن خریدی مناسب باید به این نکته توجه داشت که هدف از به کارگیری اسانس در محیط چیست. برای مثال در مراکز درمانی و بیمارستانی می توان از اسانس هایی با خواص آرام بخشی، کاهش دهنده فشار خون و یا ضربان قلب استفاده نمود. این درحالی است که برای مراکز تجاری و فروشگاهی استفاده  از بوی غالب و قوی تر می تواند در چذب مشتری تاثیرگذارتر باشد. در هتل ها، بانک ها و محیط های با رفت و عمومی بوی ملایم و سبک پیشنهاد مناسبی است.

خرید اسانس با ویژگی های مناسب

اسانس ها مواد شیمیایی برپایه الکل و یا آب هستند که ویژگی های متفاوت و ساختاری غالبا مشابه دارند. اسانس استفاده شده در یک عطر افشان برپایه الکل بوده و باید از غلظت کافی و قابلیت پخش مناسب برخوردار باشد. اسانس های برخوردار از مواد پایدارکننده می توانند برای مدت طولانی تری در محیط باقی مانده و با کاهش دفعات پاشش اسانس، نیاز به شارژ دستگاه را کاهش می دهد. همچنین این مواد به علت به کارگرفته شدن در محیط های مختلف و استشمام توسط افراد مختلف با شرایط سنی و سلامتی گوناگون نباید هیچ گونه حساسیت تنفسی و یا آلرژیک به وجود آورند.

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

مشاوره تخصصیلیست دستگاه‌هالیست اسانس‌ها