راهنمای نحوه استفاده از اسانس خوشبو کننده هوا در دستگاه

راهنمای استفاده از اسانس خوشبو کننده هوا در دستگاه

اسانس خوشبو کننده هوا امروزه به یکی از کاربردی ترین روش ها، برای از بین بردن بوی ناخوشایند محیط های تجاری و مسکونی تبدیل گشته است. برای کارآمدی هرچه بهتر رایحه افشانی دستگاه خوشبو کننده، می بایست از نحوه کارکرد اسانس، نحوه منتقل کردن اسانس به مخزن و دیگر نکات این چنینی آگاهی داشت. نحوه استفاده از اسانس خوشبو کننده هوا در عواملی همچون نحوه قرار دادن (یا به صورت محاوره ای ریختن) اسانس در دستگاه یا نحوه نظافت مخزن دستگاه خلاصه نشده و رعایت نکاتی همانند عدم ترکیب بیش از دو اسانس، نگهداری اسانس در مکان های تاریک و… ضروری است که در ادامه به آن می پردازیم.

انتخاب بهترین اسانس خوشبو کننده هوا

اولین مرحله برای نحوه استفاده از اسانس خوشبو کننده هوا در دستگاه انتخاب اسانس است، انواع گوناگون اسانس از نظر نحوه عملکرد متفاوت اند، برای مثال از یک اسانس برای ایجاد حس آرامش و از اسانس دیگر تنها برای رفع بوی ناخوشایند محیط بهره گرفته می شود. علاوه بر تاثیر اسانس بر افراد، قدرت و شدت اسانس ها نیز با یکدیگر متفاوت است. تفاوت این شدت به دلیل ساختار نت های اسانس ها است. در واقع مفهوم هرم بویایی، بویایی یک اسانس یا عطر را به سه دسته نت پایه، نت قلب و نت سر تقسیم می کند که بر این مبنا و خانواده بویایی آن ها، شدت و قدرت پراکندگی یک اسانس تعریف می شود. برای آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر با مفهوم نت ها، مقاله هرم بویایی چیست را مطالعه فرمایید.

ترکیب اسانس های مختلف

در مواقعی کاربران بیش از دو نوع اسانس را با یکدیگر مخلوط می کنند که این کار، کاملا اشتباه بوده و در صورت تمایل به مخلوط کردن اسانس ها، باید با در نظر گرفتن تطابق خواص درمانی آن ها، این کار را انجام داد؛ در ضمن بیش از دو نوع اسانس هیچ گاه نباید با یکدیگر مخلوط شوند. برای مثال به کار گیری دو اسانس خوشبو کننده هوا انرژی بخش و آرامش بخش با یک دیگری تطابق ندارند، حتی در بعضی از مواقع باعث ایجاد سر درد در فرد نیز می شوند.

قرار دادن(ریختن) اسانس در مخزن دستگاه خوشبو کننده و نظافت آن

برای دانستن راهنمای استفاده از دستگاه خوشبو کننده هوا، در ابتدا باید اسانس خوشبو کننده هوا را به مخزن منتقل کرد، که کار چندان دشواری نیست؛ سپس با استفاده از کلید و باز کردن درب مخزن که پشت دستگاه خوشبو کننده قرار گرفته است، مخزن خارج شده و با منتقل کردن اسانس دستگاه آماده به کار می شود. اما قبل از انجام این کار، اگر قرار است یک اسانس جدید به جای اسانس قبلی درون مخزن ریخته شود لازم است که عملیات نظافت برای مخزن جداشونده انجام گیرد. برای تمیز کردن مخزن دستگاه رعایت برخی نکات، لازم و ضروری است که  در ادامه مطلب به این نکات اشاره می شود.

  • استفاده از دستمال میکروفایبر برای نظافت مخزن به جای بهره گرفتن از دستمال عادی، زیرا سطح پاک کنندگی این محصولات بسیار بالا است تا مقداری که تحقیقات نشان داده این پارچه می تواند میکروب ها را تا حد زیادی از بین ببرد.
  • قبل از منتقل کردن اسانس به مخزن دستگاه از نوع اسانس قابل استفاده در دستگاه خود اطمینان پیدا کنید، اکثر دستگاه ها، اسانس های بر پایه الکل را پشتیبانی می کنند. تمامی اسانس های آرورایحه بر پایه الکل هستند و می توانید با خیالی آسوده از آن ها استفاده کنید. برای مشاهده محصولات به صفحه اسانس خوشبو کننده مراجعه کنید.
  • برای نظافت مخزن از آب گرم و صابون استفاده شود؛ لازم به ذکر است از بکار گیری مواد خورنده و سرکه برای تمیز کردن مخزن دستگاه خوشبو کننده خودداری کنید.

البته به دلیل خاصیت ضد باکتریایی و ضد قارچی اسانس ها، مخزن و دستگاه از این ویروس ها در امان هستند اما بهتر است در کنار مخزن، دستگاه را نیز ماهی یک الی دو بار به طور کامل نظافت نمایید.

نحوه باز شدن دستگاه خوشبو کننده ea500

مخزن درب ea500

نحوه تنظیم دستگاه خوشبو کننده هوا برای استفاده بهینه از اسانس

هزینه بالای اسانس های خوشبو کننده، یکی از عوامل اصلی سوق دهنده افراد به سمت دستگاه خوشبو کننده هوا است و نحوه استفاده از اسانس خوشبو کننده هوا در این دستگاه ها به صورت هوشمندانه می باشد. در دستگاه های خوشبو کننده برقی پیشرفته همانند برند آرورایحه، دستگاه خوشبو کننده قابلیت زمان بندی را دارد که در هر ساعت چه تعداد پاشش انجام دهد و محیط را خوشبو کند. همینطور مد هایی برای دستگاه تعریف شده است به نام های نرمال، توربو و اکونومی که هرکدام به صورت خودکار و هوشمندانه نحوه رایحه افشانی را کنترل می نمایند. برای مطالعه این مد ها مقاله نحوه استفاده از دستگاه خوشبو کننده هوا را مطالعه فرمایید.

نحوه نگهداری از اسانس خوشبو کننده هوا

نگهداری از اسانس خوشبو کننده دارای شرایط مخصوصی است که با رعایت کردن این عوامل، عمر محصول به صورت چشم گیری افزایش پیدا کرده و قدرت رایحه کاهش پیدا نمی کند. نحوه نگهداری از اسانس خوشبو کننده هوا در سه اصل دوری از نور، گرما و رطوبت خلاصه می شود. در ادامه نکاتی برای افزایش طول عمر اسانس گفته شده است.

  • بهترین نوع بطری برای نگهداری اسانس، بطری شیشه ای سیاه رنگ است. زیرا بطری شیشه ای با در معرض نور و گرما قرار گرفتن تغییر پیوند شیمیایی نداده و رایحه اسانس را از بین نمی برد.
  • از قرار دادن اسانس روبروی خورشید خودداری کنید زیرا خورشید هر دو اصل نور و گرما را نقض می کند و باعث از بین رفتن اسانس می شود. بهتر است اسانس در محیط هایی تاریک و به دور از نور خورشید نگهداری شود.
  • از نگهداری اسانس در محیط هایی همانند سرویس بهداشتی و حمام که دارای رطوبت هستند خودداری شود و همچنین بهتر است در مناطقی که آب و هوای مرطوب دارند از اقدامات ضد رطوبتی بهره برد.

    از اسانس در کجا باید نگهداری کرد

    مکان های مناسب و نا مناسب برای اسانس

خرید اسانس خوشبوکننده دلخواه

در مقاله بالا به صورت خلاصه درباره طرز استفاده از خوشبو کننده هوا به صورت بهینه صحبت کردیم. مواردی همانند نحوه انتخاب اسانس، عدم مخلوط کردن بیش از دو اسانس، نحوه منتقل کردن اسانس به مخزن، نحوه نظافت مخزن که از عوامل مهمی محسوب می شوند که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در نحوه مصرف بهینه اسانس در دستگاه اثر می گذارند. برای خرید و اطمینان داشتن از سازگاری دستگاه خوشبو کننده با اسانس مورد استفاده با کارشناسان آرورایحه ارتباط برقرار کنید.

نحوه استفاده از دستگاه خوشبو کننده هوا

استفاده از دستگاه خوشبو کننده هوا این روزها موضوع چالش برانگیزی است. دستگاه خوشبو کننده هوا اتوماتیک از اسانس ها و رایحه های مختلف برای پخش رایحه در محیط و بهبود کیفیت هوا استفاده می کنند. بر اساس مطالعات انجام شده، استفاده از این اسانس ها علاوه بر ایجاد رایحه مطبوع می تواند اثرات درمانی مانند کاهش اضطراب، بهبود عملکرد ذهنی، بهبود خلق و خو و بهبود کیفیت هوا را نیز داشته باشد. در این بین بهترین راه برای بهره مندی از فواید اسانس ها استفاده از دستگاه های خوشبو کننده هوا برقی است. استفاده از این دستگاه‌ ها این امکان را ایجاد می کند تا خواص اسانس‌ ها را از طریق حس بویایی خود دریافت کنید. دستگاه خوشبوکننده هوا با استفاده از فناوری اتمیزیشن، ذرات اسانس را به شکل بخار در هوا پخش می کند.

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

مشاوره تخصصیلیست دستگاه‌هالیست اسانس‌ها