دستگاه خوشبو کننده برای محیط اداری چگونه عمل می کند؟

طراوت بخشی با خوشبو کننده اداری

راه ‌های خوشبو کردن محیط بسیار متنوع است و بر اساس نوع کار و وسعت محیط می‌توان از روش ‌های مختلف استفاده نمود. با ورود به محل کار، تحت تاثیر شرایط محیط قرار می گیریم و این مساله بر روحیه و حتی شرایط پیشرفت کار تاثیر مستقیم دارد. محیط کاری از مجموعه ای عوامل تشکیل یافته است نوع چیدمان و رنگ های انتخاب شده می تواند از عوامل مهمی در محیط کار باشد. بوی خوش در محیط کار از جمله عوامل تاثیر گذار در فعالیت های شغلی می باشد. در برخی مشاغل به این مساله توجه بسیار می شود و از راه های گوناگونی مانند استفاده از خوشبو کننده اداری برای ایجاد بوی خوش استفاده می کنند. برخی از صاحبان مشاغل و یا کارمندان خود به این مساله توجه ویژه دارند.

 

دستگاه خوشبو کننده برای محیط اداری چگونه عمل می کند؟

راه های خوشبو کردن محل کار

از راه هایی که می توان برای خوشبو کردن محل کار اشاره نمود، استفاده از اسانس ها و یا عطر ها در حین تمیز کاری می باشد. به طور مثال اگر قرار است میز و یا شیشه را تمیز کنند، مقداری خوشبو کننده به آن اضافه می‌کنند که همراه با تمیز کردن، بوی خوب نیز در محیط استشمام شود. در مورد دیگری می توانند از اسپری های خوشبو کننده استفاده نمایند و یا عود هایی که در بازار موجود است می تواند به عنوان خوشبو کننده اداری مورد استفاده قرار گیرد. در حال حاضر بسیاری از تکنولوژی ها برای برطرف کردن نیازهای انسان ها اختراع شده است. راههای سنتی و دستی زیادی برای تعویض بوی نامطبوع به بوی خوش استفاده می‌شده است، ولی با وجود دستگاه خوشبو کننده هوا استفاده از آن رایج شده است زیرا کارایی بالایی دارد و برای انواع محیط ها قابلیت استفاده را دارد.
شاید برای برخی از محیط های کاری هنوز از روش های معمول و رایج قدیمی استفاده شود، ولی چون ماندگاری پایینی دارد همیشه افراد مختلف به دنبال راهکار جدید برای اثر بخشی بیشتر می باشند. زمانی که با عطر و بوی خوش احساس خوشایندی برای کارمندان و شاغلین فراهم می شود و با توجه به تحقیقات انجام شده میزان کارایی افراد افزایش پیدا می کند، استفاده از خوشبو کننده هوا برای محیط های کاری لازم و ضروری می باشد. از میان همه راه هایی که در محل کار برای خوشبو کردن هوا وجود داشته، دستگاه خوشبو کننده هوا بسیار مورد توجه قرار گرفته است زیرا دارای مزیت های فراوانی نسبت به روش های سنتی می باشد.


عطر و اسانس خوشبو کننده هوا ها در محیط کار می تواند، روی اعصاب و روان کارکنان تاثیر بگذارد و حس آرامش را ایجاد کند و نوع اسانس و عطر می تواند به طور اختصاصی تاثیر های متفاوتی داشته باشد. با استفاده از دستگاه خوشبو کننده هوا می‌توان عطرهایی از داروهای گیاهی یا مواد موثر طبیعی را در محیط پراکند و به همین دلیل از لحاظ فکری و تشویش ذهن می توان به صورت طبیعی به آرامش دست یافت.

اسانس خوشبو کننده هوا مناسب اداره

استفاده از دستگاه خوشبو کننده اداری

استفاده از دستگاه خوشبو کننده هوا در محل کار با توجه به این که یک دستگاه اتوماتیک می باشد، کار را بسیار ساده نموده است و به راحتی با استفاده از آن می توان مساحت های مختلفی از محل های کار را خوشبو نمود. برای از بین بردن بوی بد از محیط های کار و پر تجمع باید قدرت رایحه خوب و وسعت پخش این رایحه زیاد باشد تا جایگزین بوی بد باشد.
دستگاه خوشبو کننده هوا می تواند رایحه های خوشبو را با نفوذ بالا برای مدت زیادی ماندگار کند. حس بویایی تاثیر مستقیم بر عملکرد مغز دارد و احساسات مغز را در کنترل می گیرد و تمرکز افراد را زیاد می‌کند به همین دلیل برای محیط های کاری مناسب است زیرا نیاز به تمرکز در حین کار دارند. دستگاه خوشبو کننده هوا توانایی تعویض عطر را دارد و در واقع دارای مخزنی است که می توان عطر و اسانس خوشبو کننده هوا را تغییر داد و با توجه به موقعیت های مختلف می‌توان رایحه های مختلفی را در دستگاه خوشبو کننده هوا ریخت و به راحتی با کنترل از دور بدون تنظیم های دستی فضای محیط پر از عطر خوش خواهد شد و در حین کار نیازی به تعویض یا بررسی دستگاه نخواهد بود و عملکرد آن به صورت اتوماتیک می باشد. البته دستگاه خوشبو کننده هوا می تواند به صورت های دیگری نیز وجود داشته باشد یعنی به صورت دستی و یا نیمه اتوماتیک ولی دسته سوم یعنی تمام اتوماتیک بسیار مجهز و کامل است و بدون هیچ دخالتی و با برنامه ای که می توان برای دستگاه تنظیم نمود برای مدت مشخص و با سرعت مورد نیاز رایحه را در فضای اتاق پراکنده خواهد نمود. دستگاه خوشبوکننده هوا با سیستم خاصی که دارد، می تواند در مدت زمان کمی هوای محیط خوشبو و معطر گردد. از نظر شکل ظاهری نیز این محصول دارای تنوع بالایی است. دستگاه خوشبو کننده هوا به دلیل سیستمی که توانایی کوچک کردن ذرات مواد معطر را با تکنولوژی اتمیزیشن دارد، می تواند سرعت پخش کردن اسانس خوشبو کننده و مقدار آنها را افزایش دهد. اتمیزیشن نام این مکانیسم است که با کوچک کردن ذرات توانایی پخش بیشتر ذرات را خواهد داشت.

مزایای خوشبو کردن محیط با خوشبو کننده اداری

دستگاه خوشبوکننده هوا در محل کار دارای مزایای فراوانی است که از مهمترین آن می توان به تعویض اسانس خوشبو کننده یا عطر از دستگاه اشاره نمود. یعنی این امکان برای کاربر وجود دارد تا در زمان مورد نیاز محفظه رایحه را خالی و به عطر دلخواه خود تغییر دهند. ایجاد موادی به اندازه ذرات ریز با استفاده از خاصیت اتمیزیشن، موجب شده تا حساسیتی برای افراد موجود در اتاق پیش نیاید و در عین حال تمام محیط موجود آکنده از ذرات ریز عطر می شود که به صورت مستقیم برای آسایش روانی افراد تاثیر خواهد داشت. این دستگاه دارای قیمت مناسبی است و نسبت به کارایی بالایی که دارد، توانایی عطراگین کردن کامل محیط را در کمترین زمان خواهد داشت.

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

مشاوره تخصصیلیست دستگاه‌هالیست اسانس‌ها