عوامل تاثیر گذار در رضایت و بهبود بیماران

بهترین خوشبو کننده بیمارستان

افزایش رضایت و بهبود بیماران همواره دارای ارزش بالایی می باشد، به طور متوسط هر فرد تجربیات خود را به چندین نفر دیگر منتقل می کند. همچنین هزینه جذب بیمار چند برابر بیشتر از هزینه نگه داری بیمار فعلی می باشد. بهبود شرایط بیمار نیز نیازمند عواملی است که در ادامه مطلب به آن می پردازیم.

با توجه به اطلاعات به دست آمده پزشکان با ایجاد تعامل بیشتر، می توانند رضایت و بهبود سریع تر بیماران را افزایش دهند.

  • برقراری ارتباط و تعامل با بیمار: اگر بیمار احساس کند که پزشک مشکل او را جدی گرفته است و برایش وقت میگذارد، به طور واضح و کامل تر در مورد بیماری خود توضیح می دهد.
  • زمان انتظار: همواره زمان به عنوان یکی از پارامتر های مهم در هر زمینه ای محسوب می شود. با کاهش زمان انتظار می توان استرس زمانی را کاهش داد و رضایتمندی بیمار را بالا برد.
  • محیط: یکی دیگر از عوامل مهم رضایتمندی بیماران، داشتن محیط تمیز و آرام مراکز درمانی یا بیمارستانی است.
  • لباس پزشکان: طی تحقیقات انجام شده از بیماران، پزشکانی که لباس فرم میپوشند را به پزشکانی که لباس های رسمی یا غیر رسمی میپوشند، ترجیح می دهند.
  • رسیدگی و همراهی بیمار: پرهیز از خشونت و درک کردن بیمار، باعث دلگرمی و به دست آوردن رضایت بیمار و بالارفتن روحیه می شود.

علاوه بر موارد بالا، موارد دیگری نیز جهت بهبود رضایتمندی بیماران وجود دارد.

عوامل تاثیر گذار در رضایت و بهبود بیماران

محیط مورد نیاز جهت رضایت و بهبود بیماران

همان طور که می دانید در مراکز درمانی، آسایشگاه ها، بیمارستان ها و … به علت استفاده از مواد پزشکی و همچنین استفاده مداوم از ضد عفونی کننده ها (که عمدتا دارای بوی نامطبوعی هستند)، ضد عفونی کردن محیط برای جلوگیری از عفونت بیماران و همچنین از بین بردن بوی نامطبوع  بسیار حائز اهمیت است. در ادامه راهکار هایی برای ارتقا شرایط محیطی لازم جهت بهبود بیماران و افزایش رضایتمندی آنان بیشتر توضیح داده می شود.

دستگاه های خوشبو کننده هوا

بوی نامطبوع برای بیماران، پزشکان، ملاقات کنندگان و همراهان بیمار و … آزار دهنده تلقی می شود. برای حل این مسئله، دستگاه های خوشبو کننده هوا پیشنهاد می شود. دستگاه خوشبو کننده هوا دارای سیستم اتمیزیشن برای پخش بهینه رایحه در محیط می باشد که در مدت زمان کوتاهی رایحه مورد نظر را در محیط پخش می کند.

با استفاده از اسانس های مختلف دستگاه های خوشبوکننده می توان بوی نامطبوع و آزار دهنده این مراکز را، رفع کرد. حال با استشمام رایحه مناسب، میزان رضایتمندی تمامی افرادی که در مراکز درمانی از جمله بیمارستان ها رفت و آمد می کنند بالا می رود.

بیماران بیشتر از هر چیزی به آرامش، روحیه بالا و حال خوب جهت بهبودی در مدت زمان کمتر نیاز دارند. اسانس های خوشبوکننده هوا دارای رایحه های مختلفی هستند که بر اساس علاقه و مکان استفاده می توان رایحه مورد نظر را انخاب کرد. در مکان های بیمارستانی به علت استرس و اضطرابی که وجود دارد، با استفاده از اسانس های آرامش بخش می توان آرامش را به بیماران منتقل کرد و رضایت و بهبود بیماران را سبب شد.

اسانس های مناسب برای خوشبو کننده هوا در بیمارستان

اسانس های مناسب برای خوشبو کننده هوا در بیمارستان

اسانس وانیل دارای ترکیب شیرین و آرامش بخشی است که می تواند تا حد زیادی از استرس و اضطراب بیماران بکاهد.

اسانس اسطوخودوس دارای خواص متعدد و زیادی است، از جمله می تواند باعث بهبود و افزایش کیفیت خواب، کاهش افسردگی و آرامش بیماران شود.

همیشه بوییدن گل های مختلف به ما آرامش خاصی می دهد. اسانس گل ارکیده دارای رایحه ای با طراوت و دلنشین است که باعث آرامش و القای حس خوب می شود. همچنین برای افرادی که دچار حساسیت می شوند نیز این رایحه آلرژی و یا حساسیتی ایجاد نمی کند.

اسانس نعنا نیز با رایحه ای خنک و دلنشین مناسب برای مکان های شلوغ و پر رفت و آمد می باشد و با خواص ضد افسردگی و استرس، آرامش را به بیماران هدیه می کند.

 

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

مشاوره تخصصیلیست دستگاه‌هالیست اسانس‌ها