بهترین اسانس خوشبو کننده دارای چه اثراتی بر افراد است؟

اثرات بهترین اسانس خوشبو کننده بر افراد

خوشبو کننده ها در محیط اطراف ما با اهداف متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند، مهمترین علت استفاده از خوشبو کننده از بین بردن بوی نامطبوعی است که به دلایل مختلف در محیط زندگی و یا محیط کار ایجاد شده است. دستگاه های عطرافشان مختلفی با مشخصات گوناگون برای محیط های متفاوت تولید شده است که دلایل استفاده از آنها برای هر محیطی می‌تواند متفاوت باشد مثلا در یک  سالن ورزشی که فعالیت بدنی ورزشکاران موجب ایجاد بوی نامطبوع می گردد باید از بهترین اسانس خوشبو کننده استفاده شود تا علاوه بر حذف بوی نامطبوع احساس نشاط در افراد ایجاد گردد و یا در محیط های اداری که به علت کار زیاد و خستگی مداوم فکری نیاز به تغییر در شرایط احساس می شود، استفاده از بهترین اسانس خوشبوکننده هوا که تاثیر مستقیمی بر روی سلولهای مغز و عملکرد آن دارد، پیشنهاد می‌گردد.

انتخاب اسانس مناسب با محیط

با توجه به تنوع بالای رایحه در اسانس ها استفاده از مناسب ترین عطر باید با درنظر گرفتن فعالیت انجام شده در محیط و هدف از به کارگیری عطر افشان صورت پذیرد. برای مثال در محیطی مانند منزل استفاده از بهترین اسانس های دنیا ضروری به نظر می رسد زیرا خانه محیطی است که افراد یک خانواده برای رفع خستگی و پیدا کردن انرژی دوباره به منزل بر می گردند، مسلما عطر و رایحه خوش می تواند تاثیر مستقیم بر خلق و خوی افراد در یک محیط بسته داشته باشد و از بسیاری مشکلات احتمالی مانند تندخویی ها و یا افسردگی جلوگیری کند، بنابراین بکار بردن رایحه‌ای طبیعی یا مصنوعی که بتواند بر روحیه افراد تاثیر بگذارد و کیفیت زندگی را در محل سکونت آنها تغییر دهد ضروری به نظر می‌رسد.

معرفی چند نمونه از پرطرفدار ترین و بهترین اسانس های دنیا

بهترین اسانس خوشبو کننده می تواند دارای خاصیت درمانی علاوه بر خوشبو کردن هوا باشد. مثلا اگر در محیطی مانند کلینک پزشکی و مراکز درمانی از خوشبو کننده استفاده شود، بهتر است از اسانس های گیاهی با خاصیت درمانی و یا آرامبخشی استفاده شود. حس نشاط و شادابی بعد از استفاده از رایحه افشان در مکان های مختلف، بهره وری و کارایی افراد را بالا می برد و این مساله در محیط های کاری به وفور دیده می‌شود. بهترین اسانس خوشبو کننده از مواد و ترکیباتی تشکیل شده که برای انسان هیچ مشکل و ضرری نداشته باشد و با توجه به نوع سلیقه و محیط مورد استفاده دارای رایحه های مختلف باشند. در ادامه به بررسی تعدادی از رایج ترین اسانس های خوشبو کننده هوا می پردازیم:

– اسانس صندل چوب

اسانس صندل چوب

اسانس صندل چوب

از بهترین اسانس خوشبو کننده هوا می توان به اسانس صندل چوب اشاره نمود که به خاطر بوی چوب بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این رایحه در بسیاری از لوازم آرایشی و عطر ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. مواد اصلی تشکیل دهنده بهترین اسانس خوشبو کننده مانند صندل از آلفا و بتاسانتالول می باشد در واقع این دو ماده موجب بوجود آمدن بوی چوب هستند. این اسانس خوشبو کننده خواص درمانی داشته و علاوه بر کمک به افزایش تمرکز موجب رفع خستگی و استرس شده و در مکان های مختلف مذهبی و اداری مورد استفاده قرار می گیرد. این خوشبو کننده از کشور های شرقی مانند هند سرچشمه می گیرد و برای تولید بهترین نوع اسانس چوب از درختی با طول عمر بالا استفاده می گردد و از روش تقطیر، رایحه مورد نظر استخراج می گردد.

– اسانس خوشبو کننده هوا لوندر

اسانس خوشبو کننده هوا لوندر 

اسانس خوشبو کننده هوا لوندر

اسانس لوندر یا با نام لاتین اسطوخودوس یکی دیگر از بهترین اسانس های دنیا مناسب برای استفاده در دستگاه های رایحه افشان می باشد که دارای رایحه دلنشینی بوده و با خواص بسیاری همراه است. این اسانس از تقطیر گیاهی حاصل می شود که از دیرباز به منظور مصارف مختلف مورد استفاده قرار می گرفته است. اسانس لوندر آرامش بخش قوی بوده و برای محیط هایی که التهاب و تشنج درآن زیاد است بسیار مفید می باشد چراکه با تاثیر بر مغز، احساس آرامش و کاهش اضطراب را ایجاد خواهد کرد. اسانس اسطوخودوس می تواند در محیط هایی که بیمار دچار سرماخوردگی شده به کارگرفته شود چراکه علاوه بر خوشبو کردن محیط کمک زیادی به رفع سرفه و التهاب می نماید. این اسانس به شدت بر افزایش تمرکز افراد تاثیر می گذارد. زمانی که از اسانس لوندر در محیطی مانند خانه استفاده شود کسانی که مشکل خواب داشته باشند با استشمام این رایحه یک خواب خوب را تجربه خواهند کرد. این اسانس غالبا بی رنگ بوده و به عنوان رایحه پایه بسیاری از عطر ها و ادکلن های شناخته شده می باشد.

– اسانس جینجر

اسانس دستگاه رایحه افشان جینجر

اسانس دستگاه رایحه افشان جینجر

اسانس خوشبو کننده هوا جینجر یکی دیگر از بهترین اسانس های دنیا است که به دلیل بوی شبیه شکوفه های زنجبیل تقریبا در تمامی ایام سال مورد اسفاده قرار می گیرد. این اسانس پایه الکل داشته و  رایحه شادی بخش آن موجب ایجاد آرامش می گردد. برای مکان های مسکونی و یا تجاری، محیط های اداری، ورزشگاه ها و مراکز آموزشی و بسیاری محیط های دیگر، استفاده از اسانس جینجر بسیار رایج است.

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

مشاوره تخصصیلیست دستگاه‌هالیست اسانس‌ها