معیار های طبقه بندی اسانس دستگاه خوشبو کننده هوا

معیار های طبقه بندی اسانس دستگاه خوشبوکننده هوا

اسانس دستگاه خوشبو کننده هوا به منظور استفاده در تجهیزات رایحه افشان مورد استفاده قرار می گیرد. کلمه اسانس به معنی روغنی است که از اصل ماده استخراج شد و با مقداری الکل ترکیب می شود. روش های بدست آوردن ماده خوشبو  موجود در مواد، متفاوت است ولی اگر بخواهیم اسانس ماده را خارج نماییم باید حتما تقطیر بر روی ماده مورد نظر انجام بگیرد. اسانس ها متفاوت هستند و با توجه به ماده ای که از آن خارج شده دارای بوی متفاوت می باشد و اسانس دستگاه عطر افشان از نوع مواد استخراج شده معطر می باشد. مثلا گیاهان دارویی دارای اسانس های معطر هستند که در کنار خوشبوکنندگی برای درمان برخی بیماری ها هم موثر می باشند.

اهمیت انتخاب صحیح اسانس

خوشبو کننده هوا یکی از روش های معطر کردن محیط پیرامون افراد می‌باشد و برای استفاده از آن نیاز به اسانس رایحه افشان دارد. اسانس برای اینکه مورد استفاده قرار گیرد باید با یک ماده رقیق کننده مانند روغن و الکل ترکیب گردد. مساله هم این است که هر چه مقدار اسانس بیشتر باشد ماندگاری ماده خوشبو کننده بیشتر خواهد شد. یکی از بخش های مهم دستگاه خوشبو کننده هوا اسانس آن می باشد و در واقع اگر اسانسی که برای محیط استفاده می شود تناسبی با آن موقعیت نداشته باشد، هدف اصلی دستگاه انجام نشده است. انواع رایحه خوشبو کننده هوا به صورت طبیعی و صنعتی تولید می شود که با توجه به محیط و سلیقه افراد انتخاب می گردد.

انواع اسانس خوشبو کننده هوا

معیار های طبقه بندی اسانس دستگاه خوشبو کننده هوا

انواع اسانس خوشبو کننده هوا

انواع اسانس دستگاه خوشبو کننده هوا دارای رایحه های متنوع می باشد که هر کدام ویژگی و کارایی مختلفی دارند و هر فردی با توجه به موقعیت و سلیقه خود می تواند یکی از این اسانس ها را انتخاب نماید. پایه و اساس اسانس های دستگاه خوشبو کننده هوا می تواند گل، گیاهان، میوه و خوراکی و یا ادکلن ها باشد. هر کدام از این رایحه ها با توجه به علاقه هر فرد و یا حس خوبی که به آن رایحه دارد برای خوشبو کردن محیط نیز مورد استفاده قرار می گیرد. اسانس خوشبو کننده هوا در انواع رایحه های خنک، شیرین، تند و تلخ تولید می شوند. و نحوه استفاده از آن در فصل سرد و گرم با توجه به نوع اسانس و بوی آن متفاوت خواهد بود. اسانس های خنک معمولا برای خوشبو کردن محیط های کوچک استفاده می شود.

– ادکلنی و خوراکی

در اسانس دستگاه خوشبو کننده هوا  ادکلنی در واقع از رایحه ادکلن های بسیار مورد استقبال استفاده می شود و محیط آکنده از این اسانس خواهد شد. این اسانس دارای انواع مختلف است که با مشخص شدن مدل و شماره آن از هم تفکیک و قابل شناسایی هستند. اگر رایحه ادکلنی مد نظر شما باشد می توانید از آن به عنوان اسانس خوشبو کننده محیط اطراف خود استفاده نمایید. از انواع دیگر اسانس دستگاه خوشبو کننده هوا می توان به عطر خوش مواد خوراکی اشاره نمود مانند وانیل، شکلات ها و .. میوه ها نیز دارای بوی خوش و و نشاط آوری هستند که ماندگاری مناسبی نیز دارند و در محیط های خاصی مورد استفاده قرار می گیرند میوه هایی مانند مرکبات و هلو  و.. . می توان مهمترین اسانس دستگاه رایحه افشان را از نوع گیاهان و گل ها دانست که قدمت بسیار زیادی نیز دارد. رایحه هایی مانند شکوفه گیلاس، ارکیده ، گل محمدی، آلوئه ورا و…

نحوه انتخاب اسانس خوشبو کننده

انتخاب اسانس دستگاه خوشبو کننده هوا با توجه به نوع محیط می باشد و باید حتما به این موضوع توجه داشته باشید که دستگاه های رایحه افشان از نظر فنی با یکدیگر متفاوت هستند و باید مبنای استفاده از اسانس خوشبو کننده هوا را توان دستگاه برای آن ماده در نظر بگیرید. اسانسی که در دستگاه عطرافشان مورد استفاده قرار می گیرد باید روغنی باشد که پایه الکل دارد. مسائل مختلفی می تواند در انتخاب اسانس دستگاه عطرافشان تاثیر داشته باشد. مواد و رایحه های مختلف برای محیط های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد باید به وسعت محیط و ارتفاع سقف و میزان رفت و آمد توجه داشته باشید.

– توجه به کاربری محیط در انتخاب اسانس مناسب

توجه به کاربری محیط در انتخاب اسانس مناسب

توجه به کاربری محیط در انتخاب اسانس مناسب

اسانس دستگاه خوشبوکننده هوا در مکان های تجاری، فروشگاه ها و مغازه ها به صورتی ویژه بر روی افزایش توجه و تمرکز مشتریان در این مراکز تاثیر می گذارد، همانطور که می دانید عطرها به صورت کاملا مستقیم بر روی مغز تاثیر می گذارد. مکان های مذهبی مانند مساجد و حسینیه و نمازخانه ها و… از محیط هایی هستند که بسیار شلوغ می باشند و نیاز به اسانس خاص مانند اسانس های خوشبو کننده شیرین دارند. محل های کاری اداری که پر استرس نیز می‌باشند نیاز به خوشبو کننده هایی دارد، که علاوه بر معطر کردن محیط فضای آرامی را نیز ایجاد نماید. تاثیر بوی خوش بر روی راندمان کاری افراد در محیط اداری بسیار قابل توجه است. باید اسانس دستگاه خوشبو کننده هوا را از مکان های معتبر خریداری نمایید تا ترکیبات تقلبی در به جای اسانس های اصل در اختیار مشتریان قرار ندهند.

– هدف استفاده از رایحه افشان

اگر در محیط های شغلی قرار است از اسانس برای خوشبو کردن محیط استفاده نمایید باید به نوع کار و در صورت وجود بوی خاص در محیط توجه کنید تا بهترین اسانس رایحه افشان را انتخاب نمایید. هدف از استفاده از دستگاه رایحه افشان به چند مورد مربوط می شود، یکی از آن برطرف کردن بوی بد از محیط است و اگر در محیط های فروش وجود داشته باشد در واقع برای جذب مشتری مورد استفاده قرار می گیرد و در نهایت می توان از آن به عنوان درمان استفاده نمود. توجه به شرایط و درک موقعیت در انتخاب اسانس دستگاه خوشبو کننده هوا موثر است به صورتی که در محیط هایی مانند ورزشگاه ها، سرویس های بهداشتی و فروشگاههای مواد غذایی مانند پروتئینی و گوشتی که بوی ناخوشایندی استشمام می شود باید خوشبو کننده و اسانسی به کار برده شود که این بو را خنثی نماید. در محل های ورزشی علاوه بر خوشبو کردن محیط تاثیر بر روی انگیزه و شادابی ورزشکاران نیز می گذارد و حتی می توان تاثیر مستقیم آن را بر نتایج کار ورزشکاران مشاهده نمود.

Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط

مشاوره تخصصیلیست دستگاه‌هالیست اسانس‌ها